komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 27 lipca 2021

Lilii, Julii

Bieg Tropem Wilczym przeniesiony na sierpień

poniedziałek, 17.5.2021 08:33 , komentarze: 3 , odsłony: 832
kategorie artykułu:

Niestety z powodu trwającej pandemii nie odbędą się w tym roku biegi Tropem Wilczym. W Świdnicy wydarzenie zostaje przeniesione na sierpień.

OŚWIADCZENIE

Szanowni Państwo, w dniu 30.04.21 r. informowałem Państwa, że mając nadzieje na poprawę sytuacji epidemicznej, przygotowujemy się do organizacji biegu poświęconego pamięci o Żołnierzach Niezłomnych ”Tropem Wilczym” w naszym mieście w dniu 16.05.  Niestety, sytuacja związana z pandemią jest nadal trudna. Wirus nie daje za wygraną i zmusza nas do reagowania na pojawiające się doniesienia. Z wiadomości jakie główny organizator Fundacja Wolność i Demokracja otrzymała wynika, że:

  1. z organizacji biegu w terminie majowym musiało zrezygnować wielu inicjatorów biegów dużych i średnich,

  1. część organizatorów nie otrzymała zgody na wynajem obiektów,

  2. jeśli organizatorami były szkoły- zdalne nauczanie przeszkodziło w realizacji projektu. 

  1. część biegaczy wystąpiła z prośbą aby nie łączyć realizacji biegu z okresem szczepień.

W związku z powyższym a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo  uczestników biegu oraz w oparciu o wymogi sytuacji epidemicznej termin biegu przesuwamy na 14.08.2021r. Rozważaliśmy różne opcje nowego terminu. Uznaliśmy wspólnie, że najlepszym rozwiązaniem jest połączenie biegu Tropem Wilczym z wydarzeniem tematycznie bliskim, angażując lokalne środowiska.15 sierpnia jest takim dniem. W Świdnicy bieg 14.08 będzie elementem obchodów Święta Wojska Polskiego jakie planujemy zorganizować Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne. Święto Niezłomnych jest świętem polskiego wojska, bohaterów noszących polski mundur a połączenie świętowania dwóch wydarzeń, daje szansę na piękne podkreślenie ofiary bohaterów walczących o wolną Polskę. Dla wielu z Państwa połączenie biegu ze świętem Maryjnym jakie mamy 15 sierpnia będzie też okazją do podkreślenia znaczenia Maryi jako wybranej przez Niezłomnych patronki ich cnót, wielu z nich nosiło zawsze przy sobie właśnie Maryjne ryngrafy. Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość i zapraszamy na bieg „Tropem Wilczym” w Świdnicy w dniu 14.08.2021. Szczegółowe informacje dotyczące tak biegu jak i uroczystości związanych ze Świętem Wojska Polskiego w dniu 15.08.2021r przekażemy Państwu w terminie późniejszym

                                                            Tadeusz Grabowski   

                                      Prezes Świdnickiego Stowarzyszenia Patriotycznego        

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.7.2021 08:53
piątek, 16.7.2021 12:10
poniedziałek, 12.7.2021 11:13
poniedziałek, 17.5.2021 08:33
3
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz