komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

Biskup sprzeciwia się deprawacji dzieci przez WHO

czwartek, 14.3.2019 15:19 , komentarze: 25 , odsłony: 3677
kategorie artykułu:

Elementy "holistycznej edukacji seksualnej dzieci" zaproponowanej przez WHO zdaniem biskupa świdnickiego Ignacego Deca są gwałtem na psychice najmłodszych i doprowadzą do banalizacji sfery płciowej człowieka, czego konsekwencją, zdaniem duchownego, będzie przyczyną wielu nieszczęść w małżeństwie. Słowa te w oświadczeniu Rady Krajowej Episkopatu Polski zostały skierowane do apostołów świeckich.

Gorąca dyskusja dot. zaleceń światowej organizacji zdrowia rozgorzała na dobre po decyzji prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskego dot. przyjęcia przez ratusz deklaracji LGBT+. W zamiarze dokument ma przede wszystkim dostrzec problemy mniejszości seksualnych i walczyć z dyskryminacją.  Deklaracja wyróżnia pięć obszarów, na których ma skoncentrować się lokalna polityka: bezpieczeństwa, czyli stworzenie np. hostelu dla osób LGBT, wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole z uwzględnieniem tożsamości psychoseksualnej. Edukacja seksualna ma być prowadzona w oparciu o wytyczne WHO. I to zdaniem polityków prawicy i hierarchów kościelnych stanowi ogromne zagrożenie dla najmłodszych. 

Alarmowani przez Rodziców, zdecydowanie wspieramy ich w walce o ochronę dzieci przed deprawacją proponowaną przez WHO. Walka ta staje się zrozumiała i konieczna, gdy nie polegając na propagandowych hasłach, przywoła się fakty z publikacji wydanej przez Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy i Federalne Biuro ds. Edukacji Zdrowotnej w Kolonii, pt. “Standardy edukacji seksualnej w Europie (...). Tekst WHO przedstawia zacytowane powyżej działania jako elementy „holistycznej edukacji seksualnej”. Tymczasem jest to wysoce nieodpowiedzialny – popełniany w imię ideologii – gwałt na psychice dziecka, banalizacja sfery płciowej człowieka, a w konsekwencji realna przyczyna wielu nieszczęść w małżeństwie. Sobór Watykański II przestrzega, że „egoizm, hedonizm i niedozwolone zabiegi przeciw poczęciu” profanują miłość małżeńską (GS 47). Pp Franciszek w adhortacji Amoris laetitia przypomina natomiast, że „pozytywne i mądre wychowanie seksualne” powinno być osadzone w kontekście „wychowania do miłości, do wzajemnego daru z siebie” (AL. 280) - czytamy w oświadczeniu przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich biskupa Ignacego Deca.

Według specjalistów z Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton lęk środowisk prawicowych i kościoła jest nieuzasadniony a cytowane fragmenty opracowania, są wyrwane z kontekstu. 

- Te komentarze pokazują niewiedzę i brak zapoznania się z tekstem źródłowym. WHO stworzyła przewodnik dotyczący edukacji seksualnej, by rodzice, opiekunowie i nauczyciele wiedzieli, na jakie problemy typowe dla danego etapu rozwoju dziecka powinni zwracać uwagę. Plan WHO nie
jest żadnym programem na zajęcia, w przedszkolach nie ma przecież żadnych zajęć z edukacji seksualnej - wyjaśnia w rozmowie z dziennikarzami Wyborczej, Katarzyna Banasiak.

 

Wasze komentarze

Brawo Biskupie racja jest po naszej stronie
czwartek, 14.03.2019 17:20 autor: Katol
Powiedział ksiadz pedofil
piątek, 15.03.2019 14:03 autor:
I Twojego pouczania.
piątek, 15.03.2019 11:00 autor:
Kto popiera who powinien być powiększony razem z calom familjom...
czwartek, 14.03.2019 20:26 autor: Wróg tvn

środa, 22.5.2019 09:36
4
środa, 22.5.2019 08:15
poniedziałek, 20.5.2019 18:25
4
poniedziałek, 20.5.2019 15:01
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki