komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Brak kadry w przedszkolu, dzieci przeniesione do innej placówki [AKTUALIZACJA]

poniedziałek, 16.11.2020 12:36 , komentarze: 0 , odsłony: 2821
kategorie artykułu:

Choroba kadry pedagogicznej spowodowała, że w Przedszkolu nr 2 w Strzegomiu odwołano wszystkie zajęcia edukacyjne i opiekuńcze do 29 listopada.

- Od 17 do 29 listopada br. oboje pracujący rodzice mają możliwość wysłania swoich dzieci do Publicznego Przedszkola nr 1 (ul. Kościuszki 51), w którym będzie pomagać obsługa Przedszkola nr 2. W razie przedłużenia absencji rodzice będą o tym fakcie informowani na bieżąco - poinformował burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Także w placówce w Jaworzynie Śląskiej występują problemy z opieką nad dziećmi.

W związku z pogarszającą się sytuacją zdrowotną pracowników przedszkola za zgodą organu prowadzącego, zmieniona została organizacja pracy placówki. Od dnia 10.11.2020 r. do dnia 27.11.2020 r. zmniejszona zostanie ilość grup do 4. Będą to grupy łączone. Jeżeli możecie Państwo pozostawić dziecko w domu, bardzo proszę o skorzystanie z tej możliwości. Pozostawienie dzieci w domu umożliwi póki co, funkcjonowanie przedszkola i stworzy możliwość zapewnienia opieki dzieciom tych rodziców, którzy pozostają bez możliwości sprawowania osobistej opieki - zaapelowała dyrektorka placówki, Jadwiga Chrobak.

Sytuację w Świdnicy opisywaliśmy tu: Zakażenia koronawirusem wśród pracowników przedszkoli i żłobka

AKTUALIZACJA 17.11:

Komunikat burmistrz Strzegomia.

Informuję, że zamknięcie Przedszkola nr 2 nastąpiło z przyczyn organizacyjnych (nieobecność wszystkich nauczycieli) i zostało uzgodnione z Kuratorium Oświaty. Nie wystąpiły przyczyny epidemiologiczne, dlatego Stacja Powiatowa Sanepidu w Świdnicy nie wydała decyzji o zamknięciu. Informuję, że już dwa tygodnie temu wsparłem przedszkola, przenosząc obsługę ze szkół do przedszkoli, tam gdzie dyrektorzy wyrazili taką potrzebę. W związku z niską frekwencją dzieci w przedszkolach - wychodząc naprzeciw rodzicom, którzy nie mają gdzie zostawić dzieci, ponieważ pracują - podjąłem decyzję o uruchomieniu dodatkowego oddziału w Przedszkolu nr 1 dla dzieci z Przedszkola nr 2, które przeszły wraz z panią dyrektor i kadrą obsługi. Podkreślam jeszcze raz, że decyzja nie została podjęta z przyczyn epidemiologicznych, lecz organizacyjnych, była także konsultowana ze Stacją Powiatową Sanepidu w Świdnicy. Jako organ prowadzący codziennie monitoruję sytuację w przedszkolach i jeśli w którymś z nich wystąpią problemy kadrowe będę na nie reagować. Decyzję o zamknięciu placówek z przyczyn epidemiologicznych podejmuje sanepid i w takiej sytuacji dzieci nie mogą być przenoszone do innych placówek.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.11.2020 00:00
wczoraj, 11 godz temu
1
wczoraj, 16 godz temu
5
niedziela, 22.11.2020 10:38
1
piątek, 20.11.2020 14:27
7
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia