komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Burmistrz Świebodzic spotkał się z organizacjami pozarządowymi

środa, 12.2.2020 18:10 , komentarze: 8 , odsłony: 1940
kategorie artykułu:

We wtorek, 11 lutego, w sali posiedzeń miejskiego ratusza odbyło się spotkanie burmistrza miasta Pawła Ozgi i sekretarz miasta Sabiny Cebuli z organizacjami pozarządowymi i podmiotami pożytku publicznego.

W spotkaniu uczestniczyła p. Jadwiga Pichurska Przewodnicząca Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Tematem zebrania był otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu; ochrony i promocji zdrowia; kultury, sztuki oraz ochrony dziedzictwa narodowego; nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania na rok 2020. Burmistrz Miasta Paweł Ozga na wstępie powitał uczestników podziękował za ich obecność i udział w spotkaniu.

Burmistrz wyjaśnił sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy oraz jej konsekwencje. Pomimo szeroko zakrojonych działań, prowadzonych rozmów oraz wyjaśnienia daleko idących konsekwencji, które poniosą m.in. organizacje miejskie, radni projekt uchwały budżetowej odrzucili. W konsekwencji Regionalna Izba Obrachunkowa, w terminie do końca lutego br. ustali budżet Gminy Świebodzice w zakresie zadań własnych oraz zadań zleconych. Powoduje to brak możliwości rozstrzygnięcia konkursu ogłoszonego Zarządzeniem Burmistrza Miasta z dnia 24 stycznia 2020 r., a ponadto zamyka możliwość zawierania umów o realizację zadań publicznych. Tym samym dokument ten traci moc. Wszyscy przedstawiciele organizacji obecni na spotkaniu, otrzymali zapewnienie, że po uzyskaniu informacji od Regionalnej Izby Obrachunkowej o wysokości środków jakie gmina może przeznaczyć na realizację zadań wyłonionych w konkursie, zostanie on ponownie ogłoszony. Ponadto sekretarz miasta zaproponowała, że z uwagi na tę sytuację pracownicy Urzędu Miejskiego służą pomocą w zakresie udzielania informacji i składania wniosków na fundusze zewnętrzne i granty w konkursach ogólnopolskich i regionalnych.

Spotkanie przebiegło w atmosferze wzajemnego zrozumienia i wspólnego pochylenia się nad sytuacją, która jest trudna dla wszystkich zainteresowanych stron i zdarzyła się pierwszy raz w historii gminy. Dodatkowo atmosferę niepotrzebnie zaognia szereg nierzetelnych i nieprawdziwych informacji, pojawiających się w Internecie, ukierunkowanych na wprowadzanie w błąd opinii publicznej.

 

Wasze komentarze

Niech powróci były burmistrz. Bylo z nim chociaz stabilnie.
środa, 12.02.2020 20:50 autor: Sqlawek
I to subito do dymisji!!!
środa, 12.02.2020 19:59 autor: xxl
poniedziałek, 6.7.2020 08:32
6
piątek, 3.7.2020 08:51
86
czwartek, 2.7.2020 11:09
1
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD