komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Byli pogranicznicy będą protestować pod sądem. Czują się pokrzywdzeni przez PiS

poniedziałek, 18.11.2019 13:46 , komentarze: 25 , odsłony: 6303
kategorie artykułu:

21 listopada przed Sądem Okręgowym w Świdnicy odbędzie się protest byłych pograniczników ze Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej. To pierwsza tego typu manifestacja w naszym mieście.

Akcja to pokłosie wprowadzonej przez rząd PiS tzw. ustawy dezubekizacyjnej na mocy, której w 2016 r. zostały obniżone ich emerytury.

My, emeryci i renciści represjonowani przez partię i rząd PIS zwracamy się do Was z prośbą o niezawieszanie spraw dotyczących naszych odwołań od decyzji emerytalno-rentowych i o orzekanie w tych sprawach zgodnie z Konstytucją i prawem UE. Chcemy doczekać sprawiedliwości, a nie umierać w upokorzeniu i biedzie. Emerytura i renta należy się za służbę, a nie za sposób jej pełnienia. Jeśli zaś sposób doprowadził do popełnienia przestępstwa, to możliwe jest odebranie prawa do emerytury mundurowej. Obniżając nam świadczenia naruszono przepisy polskiej Konstytucji i prawo UE. Polski sędzia ma obowiązek stosowania praw podstawowych UE z pierwszeństwem przed prawem krajowym. Jeśli ustawy świadomie zaprzeczają sprawiedliwości np. arbitralnie przyznają i odbierają ludziom ich prawa, to nie obowiązują, a prawnicy powinni zdobyć się na odwagę odmówienia im charakteru prawa. Wielu z nas, to osoby w podeszłym wieku, schorowane i samotne, które nie mogą już podjąć pracy w celu zdobycia dodatkowych środków na przeżycie. Pragniemy również podkreślić, że spora część represjonowanych emerytów z epizodem służby w organach bezpieczeństwa państwa wypracowała swoje emerytury w wolnej Polsce, posiadając nawet 26-letni staż pracy w Policji i innych służbach mundurowych - czytamy w apelu, który trafia do sądów.

Problem niższych emerytur i rent może dotyczyć nawet 50 tysięcy byłych funkcjonariuszy służb mundurowych oraz członków ich rodzin.

Manifestacja ma charakter ogólnopolski. Może wziąć w niej udział każdy. W Świdnicy protest zaplanowano na 21 listopada na godzinę 10.

 

Wasze komentarze

Nikt im nie zabrał emerytury. Mają taką jak inni!
poniedziałek, 18.11.2019 21:23 autor:
Zemsta polityczna PIS, Pokazów ka dla ciemnego ludu. Łamanie...
poniedziałek, 18.11.2019 20:40 autor: Lewy
Jak się odebrało (obniżyło) emerytury z SB, milicji i wojska...
poniedziałek, 18.11.2019 17:32 autor: autor
Komuch Piotrowicz ma się dobrze bo jest z PiSu
poniedziałek, 18.11.2019 14:30 autor:
piątek, 10.7.2020 14:17
2
środa, 8.7.2020 11:26
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz