komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 17 czerwca 2021

Laury, Marcjana

Chodnik przy ul. Słowiańskiej oddany do użytku mieszkańców

środa, 9.6.2021 12:15 , komentarze: 0 , odsłony: 123
kategorie artykułu:

Zakończyły się prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Słowiańskiej w Żarowie. Chodnik został oficjalnie przekazany do użytku mieszkańców, a odbiór inwestycji potwierdzili zastępca burmistrza Przemysław Sikora, Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz wykonawca zadania inwestycyjnego.

To jeszcze nie koniec zaplanowanych zadań, które będą realizowane przy ul. Słowiańskiej. W tej chwili trwają prace przy zagospodarowaniu terenów pod miejsca postojowe.

- Tak jak deklarowaliśmy wcześniej, początkiem czerwca, zakończyły się prace przy budowie nowej nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Słowiańskiej w Żarowie. Droga także została wyremontowana po zakończonych pracach kanalizacyjnych, a na całej długości jezdni ułożony został najazdowy krawężnik. W chwili obecnej prowadzimy jeszcze prace przy zagospodarowaniu wyodrębnionych miejsc postojowych, które potrwają najprawdopodobniej jeszcze kilka tygodni – wyjaśnia Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Koszt budowy ścieżki pieszo-rowerowej to kwota ponad 400 tysięcy złotych. Inwestycja została sfinansowana z dodatkowych pieniędzy, które gmina Żarów otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
wtorek, 15.6.2021 08:26
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica