komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Co dalej z otaczarnią?

środa, 22.5.2019 09:36 , komentarze: 6 , odsłony: 1938
kategorie artykułu:

W poniedziałek, 20 maja, w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Żarowie odbyło się spotkanie władz gminy, radnych oraz przedstawicieli komitetu protestacyjnego „Nie dla otaczarni” w sprawie omówienia działań podejmowanych przez burmistrza w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla planowanej przez firmę Pro-Tra Building tzw. „otaczarni” w Żarowie.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele firmy Zielone Oko ze Świdnicy, która na zlecenie Urzędu Miejskiego w Żarowie przygotowała analizę postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla Wytwórni Mas Bitumicznych.

Na wstępie burmistrz Leszek Michalak przedstawił zebranym działania, jakie były podjęte w tej sprawie w przeciągu ostatniego miesiąca, jaki minął od ostatniego spotkania, a Krzysztof Okrasiński omówił postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w przypadku budowy wytwórni mas bitumicznych.

Po prezentacji wywiązała się dyskusja, w trakcie której przedstawiciele komitetu protestacyjnego dopytywali o możliwości podejmowania dodatkowych działań zmierzających do zablokowania budowy wytwórni mas bitumicznych. Wypowiedzi burmistrza Leszka Michalaka niosły jednoznaczną informację, że gmina podejmuje, zgodne z prawem działania, których celem jest zablokowanie inwestycji.

OŚWIADCZENIE Komitetu Społecznego „Nie dla asfaltowni w Żarowie”

W związku ze zbliżającym się terminem wydania przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu opinii w sprawie budowy w Żarowie wytwórni mas bitumicznych - w ramach prowadzonego przez Burmistrza Żarowa postępowania w sprawie ustalenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia - oświadczamy:

Do Burmistrza Żarowa kierowaliśmy wnioski o uznanie ludzi mieszkających najbliżej planowanej asfaltowni za strony postępowania. W ciągu kilku ostatnich dni około 100 osób mieszkających w granicach nowych ustalonych zakresów oddziaływania dostało informacje, że zostali uznani za strony w postępowaniu administracyjnym prowadzonym przez Burmistrza.

Do Burmistrza zwracaliśmy się z wnioskiem w sprawie usunięcia odpadów zalegających nielegalnie na działce planowanej asfaltowni.

Do Burmistrza zwracaliśmy się także wskazując na niezgodność planowanej asfaltowni z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Wnioskowaliśmy też o ponowne wyznaczenie terminu dla społeczeństwa, na składanie wniosków - tak aby kilkaset pism złożonych przez mieszkańców Żarowa mogło stanowić dowody w sprawie - ponieważ na razie pozostawiono je bez rozpoznania.

Powstanie asfaltowni w Żarowie to aktualnie najpoważniejsza kwestia związana z rozwojem Naszego Miasta, która może wywierać wpływ na życie mieszkańców przez wiele następnych lat.

Pozostało już tylko kilka dni do rozstrzygnięcia sprawy przez RDOŚ we Wrocławiu.

Dopóki na działce inwestora będą leżeć sprowadzone elementy asfaltowni oraz zalegać będą odpady - nie ustaniemy w naszych staraniach o zatrzymanie tej groźnej inwestycji.

Ta kadencja władz Naszego Miasta i Gminy Żarów, Rady Miejskiej i Burmistrza będzie zapamiętana z tego - jak załatwiła sprawę asfaltowni.

Panie Burmistrzu, Panie i Panowie Radni oczy mieszkańców Żarowa zwrócone są teraz na Was.

Komitet Społeczny „Nie dla asfaltowni w Żarowie”

 

Wasze komentarze

Nie będzie, albo będzie.
piątek, 24.05.2019 20:23 autor:
Ale dobre drogi chcecie?
czwartek, 23.05.2019 06:53 autor: Gość
piątek, 10.7.2020 14:17
2
środa, 8.7.2020 11:26
środa, 8.7.2020 10:17
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia