komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 30 października 2020

Zenobii, Przemyslawa

CZAS NA TEATR w Świdnicy

czwartek, 10.9.2020 13:49 , komentarze: 0 , odsłony: 906
kategorie artykułu:

Na CZAS NA TEATR składa się co roku wiele wydarzeń o różnym charakterze – tym razem ze względu na pandemiczne ograniczenia jego tradycyjna formuła będzie musiała ulec zmianie, ale nie oznacza to, że wrzesień w Świdnicy nie minie pod hasłem teatru. Na przekór trudnym warunkom odbędą się spektakle, performans, recital i spotkanie. Teatr na nowo udowodni, że moc, jaką posiada, potęguje się jeszcze w czasach kryzysu i tym silniej potrafi łączyć ludzi. Zapraszamy:

  • 20 września, godz. 17.00 — sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Gość Alchemii teatralnej — spotkanie z Januszem Chabiorem

Janusz Chabior to polski aktor filmowy, teatralny oraz telewizyjny. Zagrał wiele pamiętnych, charakterystycznych ról w takich filmach jak „Kołysanka” (2010), „Made in Poland” (2010), „Różyczka” (2010), „Chce się żyć” (2013), „Drogówka” (2013), „Hardkor Disko” (2014), „Wołyń” (2016), „Kamerdyner” (2018) „Underdog” (2019) oraz w serialach, m.in.: „Komisarz Alex” (od 2013), „Pod powierzchnią” (2018) czy „Ślepnąc od świateł” (2018).

Obowiązują bezpłatne wejściówki.

  • 22 września, godz. 19.00 — Kościół Pokoju, pl. Pokoju 6

„Sami obcy” — performatywne czytanie dramatu Marioli Mackiewicz przez grupę Alchemii teatralnej, w reż. Juliusza Chrząstowskiego

Dorośli alchemicy teatralni wspierani przez młodych aktorów polubili grane kilka lat temu postaci reprezentujące różne nacje i światopoglądy (Kresowian, Cyganów, Żydów, Greków, Sowietów, Łemków), toteż z przyjemnością wracają do tekstu „Samych obcych”. Ponadto reakcje widzów obecnych na przedstawieniach sprzed 5 lat upewniły grupę,  że kalejdoskop scenek, obrazków i dialogów w magiczny sposób przywołuje wspomnienia dawnego świata, za którym czasem tęsknimy. Wzbogacony o nowe postaci, zwroty akcji i zdarzenia scenariusz umożliwi nam wszystkim metaforyczną, a może i sentymentalną, podróż w czasie. Sprowokuje też odbiorców do zadania sobie niezwykle ważnych pytań o naszą tożsamość: skąd przychodzimy? kim i jacy jesteśmy? do czego dążymy?

Obowiązują bezpłatne wejściówki

  • 24 września, godz. 16.00 — Rynek, przed bocznym wejściem do ŚOK-u

Happening z udziałem uczestników warsztatów maski teatralnej i grup artystycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy

„Maski inspirują wykonawców, ale też transmitują potężną energię na widownię. […] Transmitowały energię potężnych postaci. Maski wręcz były tymi postaciami. […] Starożytne maski przenosiły greckich widzów w świat mityczny; maski w średniowiecznej Japonii relokowały niewielką, arystokratyczną widownię w rzeczywistość poetycką; maski z Burkina Faso uobecniały afrykańskie duchy na wrocławskiej polanie…” — tak znany i lubiany w Świdnicy prof. Mirosław Kocur pisał o transformacyjnej mocy maski. Zauważył też przy tym, że „czas maski w teatrze europejskim minął bezpowrotnie”, jednak na CZASIE NA TEATR dzięki staraniom młodzieży ze świdnickiego MDK-u będziemy mogli być świadkami próby wskrzeszenia tej niezwykłej tradycji. 

Wstęp wolny

  • 25 września, godz. 19.00 — sala teatralna ŚOK, Rynek 43

„Bardzo Śmieszne Piosenki” — recital Katarzyny Żak

Aktorka wraz z zespołem muzycznym zaprasza publiczność od 15. do 99. roku życia do wspólnej zabawy przypominając czym tak naprawdę jest piosenka aktorska. I jak przy pomocy piosenki pokazać przeróżne wcielania kobiece, od zranionej kury domowej, rozpaczliwie zakochaną, kobietę uwikłaną w uzależnienie, morderczynię, po wampa z kieliszkiem chianti w ręku… Metamorfozy następują w szalonym tempie, aktorka co chwilę zmienia część kostiumów i rekwizyty….bo przecież każda kobieta jest inna. Nie daje widzowi na chwilę wytchnienia zapraszając do interakcji i wspólnego śpiewania, a ponieważ większość piosenek jest widowni znana – publiczność ma uśmiech na ustach po ostatni bis! W programie usłyszymy piosenki m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Mariana Hemara, Macieja Zembatego, Magdy Czapińskiej, Andrzeja Poniedzielskiego, czy Artura Andrusa.

bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

  • 26 września, godz. 16.00 — sala teatralna ŚOK, Rynek 43

„Kot w butach” — spektakl Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze w reż. Bogdana Nauki

Jeden z najpopularniejszych utworów dla najmłodszych tym razem w nieco innej konwencji. Spektakl nawiązuje w warstwie plastycznej do teatru barokowego. A skoro barok, to opera. A skoro opera to śpiew. Znana historia w formie spektaklu muzycznego pokaże zabawę konwencjami teatralnymi. Na scenie zobaczymy dziesięcioro aktorów, przepiękne lalki autorstwa Diany Sikory oraz grę w żywym planie.

Bilety: 15 zł

 

Wasze komentarze

sobota, 24.10.2020 13:12
poniedziałek, 5.10.2020 07:54
czwartek, 17.9.2020 09:10
czwartek, 10.9.2020 13:49
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz