komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 13 maja 2021

Serwacego, Roberta

CZAS NA TEATR w Świdnicy

czwartek, 10.9.2020 13:49 , komentarze: 0 , odsłony: 1468
kategorie artykułu:

Na CZAS NA TEATR składa się co roku wiele wydarzeń o różnym charakterze – tym razem ze względu na pandemiczne ograniczenia jego tradycyjna formuła będzie musiała ulec zmianie, ale nie oznacza to, że wrzesień w Świdnicy nie minie pod hasłem teatru. Na przekór trudnym warunkom odbędą się spektakle, performans, recital i spotkanie. Teatr na nowo udowodni, że moc, jaką posiada, potęguje się jeszcze w czasach kryzysu i tym silniej potrafi łączyć ludzi. Zapraszamy:

  • 20 września, godz. 17.00 — sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Gość Alchemii teatralnej — spotkanie z Januszem Chabiorem

Janusz Chabior to polski aktor filmowy, teatralny oraz telewizyjny. Zagrał wiele pamiętnych, charakterystycznych ról w takich filmach jak „Kołysanka” (2010), „Made in Poland” (2010), „Różyczka” (2010), „Chce się żyć” (2013), „Drogówka” (2013), „Hardkor Disko” (2014), „Wołyń” (2016), „Kamerdyner” (2018) „Underdog” (2019) oraz w serialach, m.in.: „Komisarz Alex” (od 2013), „Pod powierzchnią” (2018) czy „Ślepnąc od świateł” (2018).

Obowiązują bezpłatne wejściówki.

  • 22 września, godz. 19.00 — Kościół Pokoju, pl. Pokoju 6

„Sami obcy” — performatywne czytanie dramatu Marioli Mackiewicz przez grupę Alchemii teatralnej, w reż. Juliusza Chrząstowskiego

Dorośli alchemicy teatralni wspierani przez młodych aktorów polubili grane kilka lat temu postaci reprezentujące różne nacje i światopoglądy (Kresowian, Cyganów, Żydów, Greków, Sowietów, Łemków), toteż z przyjemnością wracają do tekstu „Samych obcych”. Ponadto reakcje widzów obecnych na przedstawieniach sprzed 5 lat upewniły grupę,  że kalejdoskop scenek, obrazków i dialogów w magiczny sposób przywołuje wspomnienia dawnego świata, za którym czasem tęsknimy. Wzbogacony o nowe postaci, zwroty akcji i zdarzenia scenariusz umożliwi nam wszystkim metaforyczną, a może i sentymentalną, podróż w czasie. Sprowokuje też odbiorców do zadania sobie niezwykle ważnych pytań o naszą tożsamość: skąd przychodzimy? kim i jacy jesteśmy? do czego dążymy?

Obowiązują bezpłatne wejściówki

  • 24 września, godz. 16.00 — Rynek, przed bocznym wejściem do ŚOK-u

Happening z udziałem uczestników warsztatów maski teatralnej i grup artystycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy

„Maski inspirują wykonawców, ale też transmitują potężną energię na widownię. […] Transmitowały energię potężnych postaci. Maski wręcz były tymi postaciami. […] Starożytne maski przenosiły greckich widzów w świat mityczny; maski w średniowiecznej Japonii relokowały niewielką, arystokratyczną widownię w rzeczywistość poetycką; maski z Burkina Faso uobecniały afrykańskie duchy na wrocławskiej polanie…” — tak znany i lubiany w Świdnicy prof. Mirosław Kocur pisał o transformacyjnej mocy maski. Zauważył też przy tym, że „czas maski w teatrze europejskim minął bezpowrotnie”, jednak na CZASIE NA TEATR dzięki staraniom młodzieży ze świdnickiego MDK-u będziemy mogli być świadkami próby wskrzeszenia tej niezwykłej tradycji. 

Wstęp wolny

  • 25 września, godz. 19.00 — sala teatralna ŚOK, Rynek 43

„Bardzo Śmieszne Piosenki” — recital Katarzyny Żak

Aktorka wraz z zespołem muzycznym zaprasza publiczność od 15. do 99. roku życia do wspólnej zabawy przypominając czym tak naprawdę jest piosenka aktorska. I jak przy pomocy piosenki pokazać przeróżne wcielania kobiece, od zranionej kury domowej, rozpaczliwie zakochaną, kobietę uwikłaną w uzależnienie, morderczynię, po wampa z kieliszkiem chianti w ręku… Metamorfozy następują w szalonym tempie, aktorka co chwilę zmienia część kostiumów i rekwizyty….bo przecież każda kobieta jest inna. Nie daje widzowi na chwilę wytchnienia zapraszając do interakcji i wspólnego śpiewania, a ponieważ większość piosenek jest widowni znana – publiczność ma uśmiech na ustach po ostatni bis! W programie usłyszymy piosenki m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Mariana Hemara, Macieja Zembatego, Magdy Czapińskiej, Andrzeja Poniedzielskiego, czy Artura Andrusa.

bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

  • 26 września, godz. 16.00 — sala teatralna ŚOK, Rynek 43

„Kot w butach” — spektakl Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze w reż. Bogdana Nauki

Jeden z najpopularniejszych utworów dla najmłodszych tym razem w nieco innej konwencji. Spektakl nawiązuje w warstwie plastycznej do teatru barokowego. A skoro barok, to opera. A skoro opera to śpiew. Znana historia w formie spektaklu muzycznego pokaże zabawę konwencjami teatralnymi. Na scenie zobaczymy dziesięcioro aktorów, przepiękne lalki autorstwa Diany Sikory oraz grę w żywym planie.

Bilety: 15 zł

 

Wasze komentarze

środa, 14.4.2021 13:04
poniedziałek, 12.4.2021 13:09
poniedziałek, 29.3.2021 09:38
środa, 3.3.2021 13:43
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica