komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 29 maja 2020

Magdaleny, Bogumily

Część personelu z oddziału chorób wewnętrznych nie jest zarażona koronawirusem

piątek, 3.4.2020 10:28 , komentarze: 2 , odsłony: 2964
kategorie artykułu:

Po kilku dniach niepewności część personelu oddziału chorób wewnętrznych szpitala Latawiec może odetchnąć  ulgą. Przeprowadzone przez placówkę testy wyszły ujemne. Po uzyskaniu decyzji, nastąpi wznowienie pracy oddziału.

Przypomnijmy:

Szóstą zarażoną osobą w naszym powiecie była pielęgniarka z oddziału chorób wewnętrznych, którą  z kolei zakaziła się od swojego męża. Szpital wprowadził środki bezpieczeństwa polegające na zamknięciu oddziału, natomiast sanepid wydał decyzję o kwarantannie dla wszystkich pracowników i pacjentów, którzy mieli kontakt z kobietą.

W piątek 3 kwietnia wiadomo już, że testy u 25 osób wyszły ujemne.

- Na tę chwilę mamy wynik u osób, u których sami przeprowadziliśmy testy zakupione z własnych środków szpitala. Na przeprowadzenie testów u  reszty pracowników poddanych kwarantannie decyzją sanepidu nie mamy niestety wpływu. Czekamy na oficjalne wyniki, konstruujemy grafik i oddział będzie mógł wznowić pracę - mówi Grzegorz Kloc, dyrektor szpitala.

Jak udało nam się dowiedzieć kilkunastu pracowników wspomnianego oddziału, przebywających wraz ze swoimi rodzinami od 26 marca na kwarantannie, nadal nie ma wykonanych testów.

Niepokój nadal odczuwają też pacjenci oraz personel oddziału neurologicznego tego samego szpitala. Jak informowaliśmy jako pierwsi, w zeszłym tygodniu z gminy Pieszyce przywieziono do Latawca pacjenta z udarem. Medycy podejrzewali u niego zakażenie, dlatego pobrano próbkę do badań. Mężczyzna zmarł w ubiegły piątek a decyzję o zamknięciu oddziału podjęto 1 kwietnia po uzyskaniu dodatniego wyniku. W tym miejscu warto wspomnieć, że ratownik z karetki (mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego), który opiekował się chorym też okazał się zakażony. Podjęto więc decyzję o zamknięciu izby przyjęć i pogotowia ratunkowego w Dzierżoniowie.

 

Wasze komentarze

Ta walka prędko się nie skończy...
piątek, 03.04.2020 11:26 autor: Smutna
......ciesze sie i pozdrawiam!!!
piątek, 03.04.2020 13:24 autor: babcia Zosia
wczoraj, 20 godz temu
środa, 27.5.2020 11:02
środa, 27.5.2020 10:31
środa, 27.5.2020 10:31
SKUP AUT
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz