komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 3 czerwca 2020

Leszka, Tamary

Czy dzieci wrócą do szkoły po świętach? Decyzja w najbliższych dniach

poniedziałek, 6.4.2020 10:54 , komentarze: 3 , odsłony: 3902
kategorie artykułu:

Choć żadne decyzje póki co jeszcze nie zapadły, to pewne wydaje się, że dzieci oraz młodzież do szkół, przedszkoli, żłobków i uczelni po świętach nie wrócą. Zwłaszcza, że według przewidywań premiera,o których poinformował w poniedziałek w Sejmie, szczyt zachorowań ma przypaść w maju lub czerwcu.

Placówki oświatowe w Polsce zamknięte zostały 23 marca. Rodzice wciąż zastanawiają się czy przymusowa przerwa potrwa dłużej.

- Nie wiem w sumie jak sobie poradzimy, w przypadku gdy nie będę mogła dzieci zaprowadzić do szkoły. Teraz mogę pracować zdalnie, ale lada chwila ma się to zmienić. Poza tym takie odosobnienie naprawdę źle wpływa na psychikę moich córek- mówi pani Katarzyna, świdniczanka mama 7-letniej Oli i 10-letniej Basi.

Członek sztabu zarządzania kryzysowego, poseł Michał Dworczyk zapytany w poniedziałkowej rozmowie radia RMF FM, czy po świętach szkoły wrócą do normalnego funkcjonowania odpowiedział.

W najbliższych dniach na pewno zapadną decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i ewentualnych dalszych przepisów związanych z rozwojem koronawirusa. Ja nie chcę spekulować dzisiaj, jak to się skończy, bo to są zbyt poważne sprawy, żeby sobie gdybać. My opieramy się w tej sprawie na opinii Ministerstwa Zdrowia, lekarzy i ekspertów, i to jest podstawa do podejmowania decyzji - mówił Dworczyk.

Wszystko jednak wskazuje na to, że epidemia w Polsce dopiero się rozwija. Przy zastosowanych obostrzeniach skrajnie nieodpowiedzialne wydaje się być zatem otwarcie placówek oświatowych. Odpowiedź rządu poznamy lada dzień.

fot. pixabay

 

Wasze komentarze

Wątpliwa sprawa
poniedziałek, 06.04.2020 22:39 autor: Yaro
Nie, w maju i czerwcu też nie. obym się myliła.
poniedziałek, 06.04.2020 19:39 autor: Kaśka
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec