komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 17 czerwca 2021

Laury, Marcjana

Czyste Powietrze – weź udział w spotkaniu, uzyskaj potrzebne informacje

czwartek, 10.6.2021 09:03 , komentarze: 1 , odsłony: 176
kategorie artykułu:

W Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej działa punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Dzięki temu można skorzystać z pomocy pracownika zarówno na etapie składania wniosku, jak i jego rozliczenia. 15 czerwca organizowane jest spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych programem mieszkańców. Wezmą w nim udział pracownicy urzędu oraz WFOŚiGW we Wrocławiu.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 15 czerwca o godz. 12.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Powstańców. Poprowadzą je pracownicy Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej oraz Radosław Mucha - doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Podczas spotkania omówione zostaną zasady programu i korzyści płynące  z uczestnictwa w programie. 

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Dotację można także uzyskać na prace termomodernizacyjne służące poprawie efektywności energetycznej budynków oraz instalację OZE. Z programu mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. 

Szczegółowe informacje na temat Programu Czyste Powietrze można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu: https://wfosigw.wroclaw.pl/czyste-powietrze/o-programie 

Dla osób zainteresowanych, które nie będą mogły wziąć udziału w w/w terminie,  zorganizowane zostanie także spotkanie prowadzone przez pracowników Urzędu Miejskiego w poniedziałek 14 czerwca o godz. 16:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, ul. Powstańców 3, sala USC. W celu uzyskania informacji na temat programu, należy kontaktować się z Katarzyną Stępień pod numerem telefonu (74) 848-93-10 oraz Katarzyną Herbut pod numerem telefonu (74) 848-92-30. Punkt konsultacyjny w którym można uzyskać szczegółowe informacje dla mieszkańców znajduje się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, ul. Powstańców 3, pokój nr 6 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 13:00.

 

Wasze komentarze

Znowu szukają naiwnych a dotacje dostaną ???
piątek, 11.06.2021 19:33 autor: Ja
dzisiaj, 2 godz temu
wtorek, 15.6.2021 08:26
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D