komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Dlaczego warto zainteresować się ogrzewaniem domu na podczerwień

czwartek, 28.5.2020 09:03 , odsłony: 169
kategorie artykułu:

Inwestorzy budujący swoje domy czy kupujący nowe mieszkania muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru metody ogrzewania przestrzeni. Dawniej najczęściej decydowało się po prostu na klasyczne centralne ogrzewanie z kotłem, a paliwem był węgiel lub ekogroszek, później często gaz. Dzisiaj metod ogrzewania jest wiele więcej i coraz większą popularnością cieszy się ekologiczne ogrzewanie elektryczne. Nie jest to technologia tylko i wyłącznie dla najbogatszych, dla których wysokie rachunki za prąd nie stanowią żadnego problemu. Można powiedzieć, że elektryczne ogrzewanie domu wchodzi pod strzechy, bo ma mnóstwo korzyści i plusów.

Ekologiczne ogrzewanie na podczerwień

Regulacje prawne dotyczące sposobów ogrzewania są coraz bardziej restrykcyjne nawet w naszym kraju. Kto myśli o modernizacji swojego domu i wyborze bardziej ekologicznej formy rozwiązania albo zwyczajnie jest na etapie planowania ogrzewania w nowo powstającym budynku, bez wątpienia powinien rozważyć elektryczne ogrzewanie. Ta metoda na podczerwień emituje najmniej dwutlenku węgla do atmosfery. Jednocześnie jakość ciepłego powietrza w domu jest niezwykle wysoka, Co daje ogromny komfort na przykład alergikom i osobom mającym problemy z wysuszająca wziąć śluzówką nosa w okresie grzewczym. Czyste i nawilżone powietrze w domu zimą to naprawdę coś bardzo ważnego między innymi również, gdy ma się małe dzieci. To ogromny plus tego typu ogrzewania, o którym warto wspomnieć właśnie między innymi ze względu na korzyści zdrowotne.

Prosta obsługa

Współcześni ludzie poszukują komfortu związanego z obsługą i utrzymaniem domu. Interesują ich nowoczesne rozwiązania umożliwiające między innymi zdalne sterowanie różnymi funkcjonalnościami. Dokładnie tak jest w przypadku ogrzewania na podczerwień. Za pomocą aplikacji można włączać czy wyłączać panele w zależności od tego, kiedy planujemy pojawić się w domu. Dzięki temu podczas nieobecności właścicieli nie będzie pobierany prąd na ogrzewanie. Cały system ogrzewania działa bardzo sprawnie i nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji ze strony właściciela. Nie trzeba podsycać ognia w kotle tak jak w przypadku tradycyjnego centralnego ogrzewania. Ta technologia natomiast łączy się z tym, że nawet po wyłączeniu paneli na podczerwień ciepło jest nadal emitowane przez wszelkie sprzęty domowe i ściany, które wcześniej je zaabsorbowały. One dosłownie oddają ciepło po wyłączeniu paneli, dlatego panele grzewcze nie muszą być cały czas włączone, aby w pomieszczeniu panowała optymalna temperatura.

Źródło: najtanszeogrzewanie.pl

 
dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
poniedziałek, 13.7.2020 13:42
poniedziałek, 13.7.2020 13:40
poniedziałek, 13.7.2020 13:38
poniedziałek, 13.7.2020 13:20
poniedziałek, 13.7.2020 13:15
poniedziałek, 13.7.2020 13:12
poniedziałek, 13.7.2020 11:00
sobota, 11.7.2020 13:00
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia