Dobra lokata sportowców z UKS Taekwondo Gryf

poniedziałek, 6.5.2019 09:09 1959 0

13-14 kwietnia w Częstochowie rozegrano 26 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do Związku Sportowe Polska Unia Taekwon-do. W zawodach wzięło udział blisko 700 zawodników z 33 klubów z Polski oraz Czech, Mołdawii i Litwy. Świdnicki UKS Taekwon-do Gryf w Mistrzostwach reprezentowało 14 zawodników, z których aż ośmioro stawało na podium zawodów.

W kategorii dzieci w układach formalnych 2 miejsce zajął Jakub Jasinowski, natomiast Karol Kudela w tej samej konkurencji wywalczył 3 miejsce. Drugie miejsce w konkurencji walk touch contact po dwóch wygranych pojedynkach zajął Jakub Fryc.

W kategorii młodzików w walkach semi contact po 4 zwycięstwach złoty medal zdobył Hubert Jasinowski, z kolei Weronika Borkowska po dwóch wygranych w semi była druga. Na szczególną pochwałę zasługuje zwycięstwo Weroniki w pierwszej walce, w której to Weronika od swojej przeciwniczki była niższa o ponad głowę.
W układach formalnych młodzików powiodło się tylko Maciejowi Dobrowolskiemu, który triumfował na drugim miejscu.

Bardzo dobrze w kategorii juniorów spisała się Karolina Malinowska oraz w kategorii seniorów Tomasz Paździora, którzy w tym roku debiutowali w nowych kategoriach wiekowych. Karolina zdobyła srebro w walkach light contact oraz srebro w układach formalnych, Tomek wywalczył srebro w semi contact i brąz w układach formalnych.

Jednym z sędziów zawodów był nasz były zawodnik, Jurek Brzostowski, natomiast podczas ceremonii otwarcia zawodów miłym zaskoczeniem było przyznanie trenerowi UKS Taekwon-do Gryf, Waldemarowi Zdebskiemu, statuetki zatytułowanej ''Człowiek Roku 2018''.