komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

5. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM: znamy nazwiska gości

środa, 30.10.2019 11:58 , komentarze: 0 , odsłony: 1148
kategorie artykułu:

5. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM zbliża się wielkimi krokami! Już we wtorek rozpoczyna się listopadowe święto kina fabularnego oraz dokumentalnego.

Program Festiwalu wypełniony jest po brzeg najlepszymi tytułami sezonu 2019/2020 – nie należy jednak zapominać, że za produkcją filmów stoją przede wszystkim ludzie. I tych również nie zabraknie podczas SPEKTRUM! Wśród gości znajdziemy twórców obrazów, jakie zobaczymy w tym roku w Świdnicy. Po seansach zaplanowano spotkania, które pozwolą publiczności na rozmowy z reżyserami, operatorami, montażystami oraz aktorami. Swoją wizytę na SPEKTRUM potwierdzili: Radosław Piwowarski, reżyser filmowy, znany z serialu „Złotopolscy” oraz filmów „Yesterday” czy „Kochankowie mojej mamy”, Maciej Pieprzyca – reżyser i scenarzysta, odpowiedzialny za „Chce się żyć” oraz nagrodzony m. in. Srebrnymi Lwami podczas tegorocznego Festiwalu w Gdyni obraz „Ikar. Legenda Mietka Kosza” (również w programie SPEKTRUM), Piotr Dylewski – reżyser i producent obecnych w Konkursie Głównym „Zgniłych uszu”. Do Świdnicy przyjedzie również Helena Sujecka, aktorka filmowa („Małe stłuczki” czy serial „Znaki”) i teatralna, pojawiająca się w „Dowłatowie”(Konkurs Główny), powróci także Paweł Wysoczański, reżyser dokumentalny, odwiedzający już Okiem Młodych z tytułami „Jurek” i „W drodze”, tym razem z najnowszym obrazem „Jutro czeka nasdługi dzień”.

Dzięki połączeniu SPEKTRUM oraz Okiem Młodych w programie znalazły się trzy konkursy krótkich metraży, a co za tym idzie trzy składy jurorskie. Konkurs Krótkich Metraży „Okiem Młodych” – fabuła oceniać będą: Marcin Bortkiewicz -– reżyser, scenarzysta, dramaturg, aktor, laureat Nagrody Publiczności podczas pierwszej edycji SPEKTRUM za „Noc Walpurgi” Michał Oleszczyk – krytyk filmowy i konsultant scenariuszowy oraz Justyna Mytnik, reżyserka i laureatka głównej nagrody podczas ubiegłorocznego Festiwalu za „Fascinatrix”. Najlepszy dokument wybiorą: Arek Gielnik, producent i dyrektor zarządzający INDI FILM GmbH, Maria Zmarz-Koczanowicz – reżyserka filmów dokumentalnych i teatrów telewizji („Pokolenie 89”, „Zwyczajny marzec”, „Moja Kuba, moja Polska”, „Dworzec Gdański”) oraz Maciej Kurowicki, lider, autor tekstów i wokalista zespołu HURT oraz Evorevo. Jury Konkursu Amatorskiego prezentuje się z kolei następująco: Małgorzata Goździk, reżyserka, malarka i performerka, laureatka Grand Prix podczas „Okiem Młodych” za film „Tort”, Karol Bernacki  - aktor znany z „Amoku”, „Krwi Boga” i niebawem „Watahy”, a skład zamyka Krzysztof Majewski, dziennikarz filmowy Radia RAM i Radia Wrocław. Organizatorzy nie zamknęli jeszcze listy gości, więc można spodziewać się kolejnych filmowych nazwisk przed rozpoczęciem SPEKTRUM.

Bilety na poszczególne seanse dostępne są jeszcze na stronie internetowej organizatora. Bezpośrednio przed pokazami będzie można nabyć również bilety last minute.

5. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM odbędzie się w terminie 5-11 listopada 2019r. Organizatorami SPEKTRUM pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica, a współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Przesyłam również link do naszego oficjalnego spotu.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 08:35
środa, 29.7.2020 10:55
środa, 29.7.2020 10:43
środa, 15.7.2020 14:27
środa, 15.7.2020 13:06
wtorek, 14.7.2020 11:56
wtorek, 14.7.2020 09:11
środa, 10.6.2020 12:33
wtorek, 19.5.2020 11:01
niedziela, 10.5.2020 11:56
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele