komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 26 maja 2020

Filipa, Pauliny

Gmina Żarów: Dotacje dla klubów sportowych na 2020 rok

niedziela, 16.2.2020 10:12 , komentarze: 0 , odsłony: 548
kategorie artykułu:

Do klubów sportowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów trafią środki finansowe przyznane z budżetu gminy Żarów z przeznaczeniem na realizację zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu.

Burmistrz Leszek Michalak w czwartek, 6 lutego podpisał umowy z przedstawicielami klubów sportowych. Łączna wartość przyznanego dofinansowania dla 10 klubów sportowych to kwota 240 tysięcy złotych.

Wśród kilkunastu dyscyplin, które otrzymały gminne dofinansowanie są lekkoatletyka, koszykówka, piłka nożna i ręczna, siatkówka, szachy i modelarstwo. Dotacje będą przeznaczone na przedsięwzięcia klubów sportowych z zakresu organizacji i rozgrywek sportowych, realizację programu szkoleniowego, utrzymanie obiektów oraz urządzeń sportowych oraz organizację zajęć, zawodów, imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych o zasięgu lokalnym i poza lokalnym.

- Serdecznie gratuluję wszystkim przedstawicielom organizacji pozarządowych, którzy podpisali umowy. Środki, które przeznaczamy na realizację zadań publicznych będą wsparciem dla Państwa codziennych statutowych działań – mówił w trakcie spotkania ze sportowcami burmistrz Leszek Michalak.

Wykaz klubów sportowych, które otrzymały dotację z budżetu gminy Żarów:

1. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w gminie Żarów, ze szczególnym uwzględnieniem miasta Żarów, dotyczy dzieci, młodzieży i dorosłych w wysokości 128.000 zł dla Klubu Sportowego „Zjednoczeni” Żarów.

2. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Kalnie, w wysokości 14.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Błyskawica” Kalno.

3. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Mrowinach, w wysokości 14.500 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Zieloni” Mrowiny.

4. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Łażanach, w wysokości 14.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Zryw” w Łażanach.

5. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Wierzbnej, w wysokości 14.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Wierzbianka” Wierzbna.

6. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka siatkowa, w wysokości 18.000 zł dla TKKF „Chemik” Żarów.

7. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – szachy, w wysokości 17.000 zł dla Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Goniec” w Żarowie.

8. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – współzawodnictwo szkolne w różnych dyscyplinach i konkurencjach sportowych, w wysokości 13.500 zł dla Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Piast 2008” w Żarowie.

9. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – modelarstwo, w wysokości 5.000 zł dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Harcek” w Żarowie.

10. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – szkolenia i udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży z gminy Żarów w zakresie piłki nożnej, w wysokości 2.000 zł dla KS Silesia Żarów.

Źródło: um.zarow.pl

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
poniedziałek, 25.5.2020 13:21
poniedziałek, 25.5.2020 09:02
poniedziałek, 25.5.2020 08:59
niedziela, 24.5.2020 11:21
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD