komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 9 lipca 2020

Lukrecji, Weroniki

Odnawianie oznakowania poziomego w Świdnicy

środa, 8.4.2020 12:46 , komentarze: 0 , odsłony: 177
kategorie artykułu:

W Świdnicy trwa odnawianie poziomych znaków drogowych. Obejmie ono wszystkie drogi gminne i wojewódzkie. Łącznie pomalowanych zostanie ok. 27 000 m2 powierzchni (poza drogami powiatowymi i krajowymi). Z uwagi jednak na to, iż część dróg jest w przebudowie, a niektóre oznakowania są w dobrym stanie, to malowane będzie ok. 80 % tej powierzchni.

Prace te sprawiają sporo utrudnień zarówno dla użytkowników dróg, jak również dla brygad malujących. Najbardziej kłopotliwe jest malowanie parkingów, kopert, miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania. 

- Bieżący rok jest szczególnie trudny, gdyż firmy malujące mają bardzo duże obawy o swoich pracowników w czasie trwania pandemii, ale także posiadają niedobory pracowników. Nie ma również gwarancji, że za chwilę takie prace mogą zostać zabronione, dlatego firma malująca przybyła do Świdnicy w pełnym składzie, by maksymalnie skrócić czas odnawiania znaków. Sprzyja nam również niskie natężenie ruchu na drogach i dobra pogoda. Malowanie będzie trwało do piątku, po czym nastąpi przerwa świąteczna – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej. 

Generalnie malowanie odbywa się bez zamykania przejezdności dróg i bez wyłączania parkowania. Jednak na niektórych drogach nie jest możliwe wykonanie oznakowania bez usunięcia pojazdów z parkingów, dlatego na kilku ulicach stoją już znaki oznaczające zakaz zatrzymywania, i tak:

  • 8 kwietnia malowana będzie ul. Mała,

  • 9 kwietnia ulice: Pułaskiego, Bohaterów Getta, Bracka i Boczna,

  • 10 kwietnia ulice: Długa, Jagiellońska, Kwiatowa i Różana.

Prosimy o reakcję na zawiadomienia o malowaniu parkingów i uwolnienie ich od samochodów na czas prac.

Roczny koszt odnawiania znaków poziomych wynosi 280 000 zł. 

 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

środa, 8.7.2020 10:48
środa, 8.7.2020 10:44
wtorek, 7.7.2020 13:44
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia