Ważne zwycięstwo świdnickich piłkarek

poniedziałek, 10.5.2021 08:50 732 0

Kolejny zwycięski mecz w wykonaniu naszych seniorek. Po zeszłotygodniowym, bardzo przekonującym zwycięstwie nad MUKS Kostrzyn nad Odrą aż 6:0, tym razem polonistki udały się do Opola. W niedzielne popołudnie rywalizowały o bardzo ważne punkty z drużyną Unii, która w ligowej tabeli znajdowała się jedno oczko wyżej niż nasz zespół. Od początku nasze zawodniczki przejęły inicjatywę na boisku, ale kompletnie nie miały pomysłu na sforsowanie defensywy rywalek. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Ale tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisała się Julia Migacz. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać, chwilę później na 2:0 podwyższyła Julia Morąg. To pozwoliło na spokojniejszą grę w naszym wykonaniu. Kolejną składną akcję wykończyła po raz kolejny Julia Migacz i wynik brzmiał już 3:0. Pod koniec meczu rywalki strzeliły bramkę po rzucie karnym. W samej końcówce doskonałe okazję do podwyższenia wyniku miały jeszcze Monika Garbacz i Amelia Patyk, ale zabrakło trochę zimnej krwi i szczęścia w polu karnym Unii.

Trener Bartosz Kulig:  "Cieszę się że w drugiej połowie udało nam się po pewnych korektach taktycznych uporządkować grę, co zaowocowało zdobytymi bramkami i zdobyciem bardzo ważnych punktów."

Bramki: Julia Migacz - 2 Julia Morąg - 1

Skład: Lidia Maciejewska - Karolina Kusiak, Ewa Klasa, Monika Garbacz - Wiktoria Szymańska, Joanna Furmaniuk, Julia Amarowicz, Maja Sakowska - Julia Migacz, Kamila Kosior - Julia Morąg

Rez: Alicja Antoszczak, Natalia Marszałek, Daryna Datsenko, Dominika Gołębiewska, Amelia Patyk