Bez prawa jazdy, za to z narkotykami w samochodzie

środa, 4.8.2021 13:49 2937 4

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 34-latka, który wsiadł za kierownicę auta mimo cofniętych uprawnień. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiadał narkotyki. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy prowadząc czynności dot. zwalczania przestępczości narkotykowej w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali we wtorek w godzinach popołudniowych na jednej z ulic w Świdnicy 34-letniego kierującego pojazdem marki VW, którego podejrzewali o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

Policjanci zaraz po podejściu do samochodu wyczuli silny zapach palonej marihuany. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze przy kierowcy ujawnili proszek koloru białego oraz susz roślinny koloru zielonego. Po przebadaniu okazało się, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. W toku dalszych czynności w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono kolejne porcje marihuany.

Łącznie było to blisko 200 porcji tych narkotyków.

Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że 34-latek od marca br. ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyźnie została pobrana krew do badań, na jej podstawie zostanie przeprowadzona analiza mająca na celu wyjaśnić czy mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. 34-latek przed Sądem odpowie za posiadanie substancji zabronionych, nie uniknie również odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień. Teraz o jego losie zdecyduje sąd, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Nowy wątek
Milos środa, 04.08.2021 15:45
Tylko 3 lata? Chyba jakies jaja. Tępić nierobów. Strzegom ma chyba wielką taryfe...
iza czwartek, 05.08.2021 11:37
nasi dzielni policjanci twierdzą, że jest ich po prostu za...
Tete środa, 04.08.2021 21:33
Jakich nierobów? I nie strzegom tylko świdnica.
Kama środa, 04.08.2021 22:18
Właśnie?