Zlekceważył zakaz prowadzenia pojazdów

piątek, 6.8.2021 11:10 571 1

Stanowcze "NIE" to przekaz świdnickich policjantów dla kierujących, którzy wsiadają za kierownicę samochodów bez stosownych uprawnień. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali kolejnego kierującego, który zlekceważył sądowy zakaz kierowania pojazdami.

4 sierpnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc  służbę  na terenie gminy Jaworzyna Śląska zauważyli pojazd marki Opel. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Policjanci niezwłocznie postanowili zweryfikować swoje podejrzenia. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że jest trzeźwy, ale i tak nie powinien siedzieć za kierownicą pojazdu. Systemy policyjne wykazały, że wyrokiem Sądu Rejonowego w Świdnicy, 27-latek ma aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd może zastosować w stosunku do niego zakaz dożywotni.

Źródło: swidnica.policja.gov.pl

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
piątek, 06.08.2021 12:33
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!