komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 5 sierpnia 2020

Oswalda, Marii

Dożynki gminne w tym roku bez imprezy plenerowej

środa, 15.7.2020 08:30 , komentarze: 1 , odsłony: 769
kategorie artykułu:

Burmistrz Żarowa Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora wspólnie z sołtysami podjęli decyzję, że gminne dożynki w tym roku zostaną odwołane. Odbędzie się tylko uroczysta msza święta dziękczynna w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie.

Powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa i ograniczenia, jakie rząd RP wprowadził w związku z organizacją dużych imprez plenerowych.

- Dożynki to dla mieszkańców, którzy mieszkają na wsi, stały i nieodzowny punkt w kalendarzu wydarzeń. Jednak w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców, zdecydowaliśmy o odwołaniu tegorocznego Święta Plonów. Wiemy, że jest to wieloletnia tradycja naszej gminy i doskonała okazja do tego, aby podziękować rolnikom za ich ciężką pracę, niemniej jednak bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do wspólnego, tradycyjnego świętowania, by móc razem podziękować Panu Bogu za plony, a rolnikom przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za Ich ciężką pracę i codzienny trud – mówili podczas spotkania z sołtysami burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Uroczysta msza dożynkowa zaplanowana została na 6 września 2020r. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Po mszy świętej nie będzie jednak możliwości świętowania w plenerze. Podczas narady z sołtysami, która odbyła się w poniedziałek, 6 lipca uzgodniono także, że w uroczystościach kościelnych będzie mogła brać udział trzyosobowa delegacja z każdej wsi.

W związku z epidemią koronawirusa dożynki zostały odwołane w całym powiecie świdnickim.

źródło: UM Żarów

 

Wasze komentarze

Ojej, w Łażanach też nic nie będzie??? Szkoda, bo tu...
czwartek, 16.07.2020 08:26 autor: Halinka
wczoraj, 18 godz temu
poniedziałek, 3.8.2020 13:53
niedziela, 2.8.2020 09:00
piątek, 31.7.2020 16:15
1
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D