Droga w Imbramowicach oddana do użytku

poniedziałek, 7.11.2022 07:21 244 0

Zakończył się remont drogi gminnej w Imbramowicach. W obecności zastępcy burmistrza Przemysława Sikory, sołtys wsi Agnieszki Ciastoń, pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz przedstawicieli firmy wykonawczej „Budosprzęt – Wałbrzych” Sp. z o.o. wyremontowana droga oddana została do użytku mieszkańców. Było to ważne zadanie inwestycyjne, zwłaszcza dla mieszkańców Imbramowic.

 - Dla nas to bardzo dobra wiadomość. Mieszkańcy są zadowoleni, bo mogą korzystać z wyremontowanej drogi i dojechać do posesji, ale także na swoje pola. Droga wymagała pilnego remontu, wcześniej trudno było tutaj przejechać, mnóstwo nierówności i błota, zwłaszcza po opadach deszczu. Cieszymy się, że ta droga została oddana do naszego użytku – mówiła podczas otwarcia drogi sołtys Imbramowic i Tarnawy Agnieszka Ciastoń.

Ulica Rybacka w Imbramowicach zyskała nową nawierzchnię, a droga gruntowa zamieniła się w asfaltową. Inwestycję realizowała firma wyłoniona z przetargu „Budosprzęt– Wałbrzych” Sp. z o.o., a całkowity koszt remontu drogi to kwota 245.562,67 złotych. Gmina Żarów pozyskała na modernizację drogi dotację z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych w wysokości 56.350 złotych.

 - Droga ma długość 245m, została wykonana z dwóch warstw asfaltobetonu. Prace przebiegały zgodnie z harmonogramem, jak na każdej budowie nie obyło się bez małych problemów, ale dzięki wzorowej współpracy pomiędzy gminą a naszą firmą wszystko udało się rozwiązać. Szczególne podziękowania dla mieszkańców za ich cierpliwość, wyrozumiałość i pomoc w realizacji tego zadania – mówiła Elżbieta Zimna prezes „Budosprzęt – Wałbrzych” Sp. z o.o.

foto - UM Żarów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)