Drugie miejsce żarowianki z AKS Strzegom na zawodach Super Ligi Judo 2021

środa, 15.12.2021 11:14 688 0

Paulina Borowiec mieszkanka gminy Żarów, która na co dzień trenuje w strzegomskim klubie AKS Strzegom, zajęła drugie miejsce podczas zawodów Super Ligi Judo 2021, które odbyły się w niedzielę, 12 grudnia w Oleśnicy.

W turnieju wystartowało ponad 500 zawodników i zawodniczek z kilkudziesięciu klubów z kraju. Dzieci startowały w czterech grupach wiekowych, dzieci, dzieci starsze, młodzik i junior młodszy. Ambasadorem zawodów jest znakomity judoka dwukrotny Mistrz Świata, Rafał Kubacki. Walki były pełne emocji ze strony dzieci walczących na macie, jak i ze strony rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy. AKS Strzegom Sekcję Judo reprezentowało 14 adeptów tej pięknej sztuki walki. Pomimo stresu, jaki towarzyszy zawodnikom podczas zawodów, judocy sprostali oczekiwaniom i wywalczyli wiele medali, a tym samym sprawili radość swoim kibicom.

Paulina Borowiec wywalczyła drugie miejsce, potwierdzając swoją bardzo dobrą w tym roku formę sportową. To już kolejny medal, który padł łupem utalentowanej judoczki.

Serdecznie gratulujemy Paulinie, jej rodzicom i trenerowi. Cieszymy się, że tak pięknie promuje naszą gminę. Życzymy kolejnych sportowych sukcesów, również w nowym nadchodzącym 2022 roku.

Źródło: um.zarow.pl