komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 11 maja 2021

Igi, Miry

Dworczyk: w maju ruszy akcja zachęcająca do szczepienia; młodsi są mniej zainteresowani szczepieniem

poniedziałek, 26.4.2021 12:11 , komentarze: 0 , odsłony: 112
kategorie artykułu:

W połowie maja ruszy akcja profrekwencyjna, zachęcająca do szczepienia przeciwko COVID-19 - zapowiedział w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Przyznał, że zainteresowanie szczepieniem jest mniejsze wśród osób młodszych.

"W połowie maja uruchamiamy dużą akcję profrekwencyjną, już nie informacyjną" - poinformował Dworczyk, pytany podczas konferencji prasowej o planowane akcje promocyjne, zachęcające do szczepień. Jak wyjaśnił, "badania wskazują na to, że Polacy mają poczucie, że wiedzą wszystko o szczepionkach". "Teraz trzeba promować samo szczepienie, więc to będzie dużo akcja profrekwencyjna" - zaznaczył.

Odnosząc się do pytania o liczbę osób rejestrujących się na szczepienia w poszczególnych grupach wiekowych, Dworczyk przyznał, że zainteresowanie szczepieniem jest "nieco mniejsze wśród młodszych roczników niż wśród osób starszych". "Ale też zakładamy, że ta sytuacja będzie się z czasem zmieniać; im dłużej będzie trwała akcja Narodowego Programu Szczepień, im będą intensywniejsze kampanie (promocyjne), tym więcej osób z młodszych roczników będzie chciało się zaszczepić" - ocenił.

Pytany, jaka część osób rejestrujących się nie zgłasza się potem na szczepienie, minister odparł, że w kwietniu było takich osób 1,5 proc. Dodał, że dotyczy to również osób powyżej 60. roku życia. (PAP)

 

Wasze komentarze

SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica