komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta

Działania pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości”

wtorek, 9.7.2019 13:58 , komentarze: 1 , odsłony: 2870
kategorie artykułu:

Dziś (09.07) od wczesnych godzin rannych świdniccy policjanci prowadzą na drogach naszego powiatu wzmożone działania pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości” mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na kierujących, którzy nie stosują się od obowiązujących ograniczeń prędkości.

Zmienne warunki atmosferyczne w połączeniu z nadmierną prędkością, czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to od wielu lat główne przyczyny kolizji i wypadków drogowych. Dlatego świdniccy policjanci dołączają się dziś do krajowych działań pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości” ,które przeprowadzone są na terenie całego kraju w dniu dzisiejszym tj 09 lipca br. w godz. 6.00-22.00 Działania te, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych.

W przeprowadzaniu kaskadowej kontroli prędkości bierze udział kilka radiowozów ustawionych kolejno po sobie, często na bardzo krótkim odcinku. Widząc pierwszy radiowóz kierowca zwalnia, a chwilę później przyspiesza myśląc, że policja nie będzie mierzyła prędkości w kilku miejscach na tej samej drodze.

Kaskadowe kontrole prędkości sprawdzają się także w trasie, gdzie często ostrzegamy siebie przed policją mrugając światłami. Po mrugnięciu zwalniamy, mijamy patrol i podświadomie przypuszczamy, że nie napotkamy drugiego radiowozu.

Liczba zaistniałych wypadków drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym powoduje, że Polska w dalszym ciągu w porównaniu do pozostałych krajów UE znajduje się na wysokim niechlubnym miejscu. Przekraczanie dozwolonych prędkości jest jednym z głównych czynników wpływających na skutki zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi będą również reagować na nieprawidłowe manewry wyprzedzania.

Świdnicka policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut.

 KPP Świdnica

 

Wasze komentarze

piątek, 31.7.2020 16:15
1
czwartek, 30.7.2020 15:21
poniedziałek, 27.7.2020 11:56
2
środa, 22.7.2020 10:19
1
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele