komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 3 czerwca 2020

Leszka, Tamary

Dzieci na placu zabaw i imprezka pod chmurką

wtorek, 7.4.2020 09:52 , komentarze: 7 , odsłony: 3954
kategorie artykułu:

97 interwencji podjęła w minionym tygodniu świdnicka straż miejska. - W związku ze stanem  epidemii, Straż Miejska w Świdnicy koncentruje się przede wszystkim na realizacji zadań związanych z zaistniałą sytuacją kryzysową. W związku z powyższym zgłoszenia dotyczące innych zdarzeń mogą być realizowane z pewnym opóźnieniem - informują mundurowi.

27.03.2020r. o godz.12:06  do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie zaniepokojonej mieszkanki Świdnicy, dotyczące grupy dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul.Polna Droga. W związku z wystąpieniem  epidemii strażnicy przeprowadzili rozmowę z opiekunami oraz nakazali udanie się do miejsca zamieszkania.

28.03.2020r.  godz.14:36  Nie wszyscy zgodnie z zaleceniem pozostają w domu.  Operator monitoringu wizyjnego zauważył dwie osoby spożywające alkohol na terenie „Ogrodu Różanego” przy Alei Niepodległości. Interweniujący strażnicy nałożyli na koneserów trunków mandaty karne i przypomnieli o ogłoszonym w naszym kraju stanie epidemii.

30.03.2020r. o godz. 10:25  do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie mieszkańca ul. Księcia Bolka, że w okolicach miejsca jego zamieszkania panuje duże zadymienie spowodowane prawdopodobnie spalaniem odpadów. Jak się okazało, nie stwierdzono spalania śmieci lecz doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce wezwano straż pożarną, która opanowała zagrożenie.

30.03.2020r. o godz.10:50  pracownicy firmy zajmującej się wywozem odpadów komunalnych na ul. Saperów, zwrócili się do dyżurnego straży z prośbą o interwencję w stosunku do właściciela pojazdu, który blokuje dojazd do pojemników. Strażnikom udało się ustalić kierowcę, który przeparkował swoje auto. W sytuacji gdy większość mieszkańców pozostaje w domu i trudno znaleźć miejsce na parkingu takich przypadków odnotowujemy coraz  więcej.

2.04.2020r. o godz.17:10  zaniepokojeni mieszkańcy jednego z bloków w centrum miasta powiadomili dyżurnego straży, że od dłuższego czasu na klatce schodowej przebywa pies ich sąsiada. Samotny mężczyzna od kilku dni miał kłopoty ze zdrowiem i nie otwiera drzwi. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że właściciel psa obecnie przebywa w szpitalu. Powiadomiono pracowników schroniska dla zwierząt, którzy zaopiekowali się zwierzęciem do czasu powrotu właściciela.

 

Wasze komentarze

A potem gryźć trawe od spodu.Debil.
wtorek, 07.04.2020 11:19 autor:
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz