Dzień Edukacji Narodowej w gminie Świdnica

niedziela, 16.10.2022 12:03 390 0

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. To doskonała okazja do podziękowań za trud włożony w nauczanie i wychowanie kolejnych pokoleń młodych mieszkańców naszej gminy uczęszczających do szkół i przedszkoli – podkreślała Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica podczas gminnych uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 Nauczyciel to zawód, w którym niezbędne jest powołanie. Edukacja to nasz największy kapitał na przyszłość – mówiła do przybyłych dyrektorów i nauczycieli wójt gminy. Pragnę także podzielić się z Państwem pewną myślą, którą otrzymałam dziś od dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Marii Jaworskiej.

„Zniszczenie jakiegokolwiek narodu nie wymaga użycia bomb atomowych czy rakiet dalekiego zasięgu. Wystarczy obniżyć jakość kształcenia i pozwolić uczniom oszukiwać na egzaminach. Pacjenci umierają przez takich lekarzy. Budynki się rozpadają przez takich inżynierów. Pieniądze są marnowane przez takich ekonomistów i księgowych. Sprawiedliwość nie istnieje przez takich prawników i sędziów. System upada przez takich ustawodawców. Upadek oświaty to upadek narodu”.

 Zatem gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom oświaty składam najlepsze życzenia: radości i zadowolenia z wykonywanej pracy, determinacji w pokonywaniu wszelkich trudności, entuzjazmu i twórczej pasji w przekazywaniu wiedzy, wdzięczności uczniów i rodziców oraz szacunku społeczeństwa. Życzę Państwu również zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Doroczne spotkanie w sali narad Urzędu Gminy Świdnica było również okazją do wyróżnienia dyrektorów i nauczycieli, którzy w tym roku wykazali się szczególnymi osiągnięciami w pracy zawodowej. Nagrodą Wójta Gminy w 2022 roku uhonorowani zostali:

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)