Dziewczęta z SP 1 w Świdnicy wygrały w turnieju Piłki Siatkowej klas 7-8 szkół podstawowych [FOTO]

wtorek, 14.1.2020 09:46 3096 0

Dziewczęta z SP 1 w Świdnicy wykorzystały atut własnej hali i wygrały w turnieju Piłki Siatkowej klas 7-8 szkół podstawowych. Zawody zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020' odbyły się 13 stycznia na Hali Zawiszów przy SP 1. W imprezie wzięło udział pięć reprezentacji świdnickich podstawówek rywalizując systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Młode siatkarki z jedynki praktycznie w każdym z czterech spotkań okazywały się zdecydowanie najlepsze i nie tracąc nawet jednego seta z pierwszego miejsca awansowały do dalszych szczebli rozgrywek w tej dyscyplinie sportu szkolnego. O drugie miejsce pozostało powalczyć drużynom SP 6 i SP 8. Ostatecznie z tego spotkania zwycięsko wyszły zawodniczki szóstki wygrywając w obu setach do 13 pkt. Na zakończenie turnieju organizator przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki w swoich zespołach: Rozalia Miszkuro (SP 1), Daria Pękała (SP 4), Amelia Stasiak (SP 6), Natalia Kardasz (SP 8), Patrycja Sorbjan (SP 315).