Esperal Wrocław, czyli recepta na głód alkoholowy

wtorek, 26.5.2020 10:44 748

Ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19 ludzie przede wszystkim spędzają czas w domu. Jeden ze sposobów radzenia sobie z izolacją to picie alkoholu. Świadczy o tym wzrost sprzedaży trunków w USA, Wielkie Brytanii, Rosji, a także Polsce. Czy mimo pandemii można “zaszyć się” przed alkoholem i skorzystać z esperalu we Wrocławiu?

Esperal Wrocław - czy zaszycie jest teraz bezpieczne?

Wiele możliwości leczenia w związku z pandemią koronawirusa COVID-19 zostało utrudnionych. Poza zabiegami ratującymi życie reszta została odwołana, a ich terminy są stale zmieniane w zależności od sytuacji. Nie obowiązuje to jednak w przypadku leczenia alkoholizmu. Uzależnienie od alkoholu należy do chorób przewlekłych, zatem terapia nie powinna być przerywana ani utrudniana. Każda z dostępnych metod leczenia alkoholizmu jest możliwa do zrealizowania w bezpieczny sposób. Pacjenci z dolnego śląska mogą zgłosić się do prywatnej kliniki leczenia alkoholizmu i uzależnień Disulmed.

“Leczenia alkoholizmu w czasach pandemii nie trzeba się obawiać. Nasza klinika jest przygotowana do przyjmowania pacjentów w tym trudnym dla nas czasie. Udostępniamy płyn do dezynfekcji i przeprowadzamy obowiązkowe wywiady epidemiologiczne. Jesteśmy wyposażeni w jednorazowe rękawiczki, fartuchy, maseczki i przyłbice. Strach nie powinien powstrzymywać przed wszyciem esperalu. Organizm nie będzie czekać” - zapewnia dr Piotr Kamiński, chirurg wszywający esperal we Wrocławiu.

Zabieg implantacji esperalu we Wrocławiu nie zagraża życiu ani zdrowiu, także podczas pandemii koronawirusa COVID-19.

 

Esperal Wrocław - kiedy można wszyć?

Alkoholik w każdym momencie może zdecydować się na leczenie alkoholizmu z pomocą esperalu we Wrocławiu. Lek pomaga bez względu na fazę choroby alkoholowej. Wszywki alkoholowe mogą być bezpiecznie implantowane bez względu na COVID-19. Przed wszyciem esperalu konieczna jest jednak trzeźwość. Konsultanci z kliniki Disulmed informują pacjentów, że 24-godzinna abstynencja to konieczny warunek, który kwalifikuje do implantacji esperalu we Wrocławiu. W innym przypadku pacjent może odczuć działanie wszywki alkoholowej w połączeniu z płynem etylowym.

“Disulfiram, który jest składnikiem esperalu, oddziałuje na metabolizm alkoholu we krwi. Pacjenci w momencie przerwania trzeźwości odczuwają silne, a przede wszystkim wielokrotnie spotęgowane objawy zespołu dnia następnego. Proces ten zaczyna się po paru minutach od wypicia alkoholu. Stan pacjenta nie zmienia się nawet przez 10 godzin” - tłumaczy dr Piotr Kamiński.

Esperal we Wrocławiu jest zazwyczaj stosowany przez osoby, które samodzielnie nie potrafią powstrzymać się przed nadużywaniem alkoholu. Koronawirus COVID-19 nie wpływa na skuteczność wszywek alkoholowych. Zabieg nie obniża odporności ani nie naraża organizmu na osłabienie. Chroni przed alkoholem, który zwiększa zagrożenie zarażenia się COVID-19. W przypadku koronawirusa COVID-19 śmiertelność wynosi ok. 3-4% i statystyka ta będzie maleć. Z powodu alkoholizmu ginie 5,3% ludzi na świecie i liczba ta może się zwiększać.

Esperal Wrocław - cena zaszycia w czasie pandemii

W chwili rozwijania się choroby alkoholowej, życie okazuje się droższe. Głód alkoholowy rośnie. Człowiek potrzebuje coraz większych porcji alkohol, aby móc funkcjonować “prawidłowo”. Jeśli alkoholik nie potrafi sam zrezygnować z nałogu, pomocny jest esperal. We Wrocławiu implantację wszywek alkoholowych wykonuje dr Piotr Kamiński w klinice Disulmed. Pod skórą pacjenta umieszczona jest wtedy odpowiednia dawka oryginalnego leku esperal. Cena zabiegu rozpoczyna się od 750 zł w zależności od poziomu komfortu.

 

“W czasie pandemii staramy się, aby pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Zalecam wybór zabiegu wszycia esperalu przy użyciu szwów rozpuszczalnych. W tym wariancie podajemy również dodatkowe antybiotyki, dzięki czemu organizm jest silnie chroniony” - informuje dr Piotr Kamiński.

 

Esperal we Wrocławiu jest wszywany u osób pełnoletnich, które zgodziły się na rozpoczęcie leczenia alkoholizmu tą metodą.

 

Artykuł przygotowany przy współpracy z dr Piotrem Kamińskim.