komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 6 marca 2021

Rózy, Jordana

Ferie w ósemce

poniedziałek, 18.1.2021 08:50 , komentarze: 0 , odsłony: 234
kategorie artykułu:

W dniach 4 - 8 stycznia 2021 r. w SP nr 8 miały miejsce zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-4.

Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy. Grupa 1 to uczniowie klas 1 i 2. Jej opiekunem była p. Kamilla Banaszczyk, nauczyciel muzyki i plastyki. Grupa 2 to uczniowie klas 3 i 4. Opiekunem tej grupy był p. Krzysztof Duda - instruktor żeglarstwa. Wszystkich uczestników było 23, a w tym tylko 7 dziewcząt.

Młodsze dzieci na swoich zajęciach poznały tańce integracyjne i zabawy ze śpiewem. Nauczyły się piosenki "Co może mały człowiek" i same stworzyły do niej akompaniament na instrumentach perkusyjnych. Poznały zasadę gry na bum bum rurkach i wspólnie wykonały "Melodię francuską" i "Wlazł kotek". Poznały też legendy Dolnego Śląska: "Cudowna woda", "O duchach na zamku Chojnik", "O Karkonoszu zwanym Liczyrzepą". Do poznanych legend tworzyły prace plastyczne techniką wydrapywanki i rysunku, budowały zamki z drewnianych klocków, a z rolek po papierze toaletowym zrobiły postać Liczyrzepy. W sali gimnastycznej doskonaliły umiejętność rzucania i chwytania piłki. Podczas zabaw doskonaliły celność i  ogólną sprawność fizyczną. Ostatniego dnia odbyły się wyścigi rzędów, które wzbudziły mnóstwo emocji wśród uczestników ferii. W programie zajęć znalazły się codzienne spacery. Dzieci odwiedziły Park Centralny i Park Sikorskiego, poznawały nazwy ulic swojej dzielnicy, korzystając z map przeszły trasę  gry terenowej "Świdnicki zwierzyniec" i podziwiały panoramę miasta z wieży ratuszowej.

Starsza grupa poznawała węzły żeglarskie, zasady gry w unihokeja. Rozwijała swoją sprawność potrzebną przy żeglowaniu. Wiele radości przyniosły rozgrywki w "Dwa ognie". Podczas wizyt w parku wspólnie z młodszą grupą bawiła się na placach zabaw. Przeszła trasę  gry terenowej "Hermes na nas patrzy". Korzystając z dobrodziejstw aury, obie grupy na szkolnym boisku tworzyły śniegowe budowle.

Wspólnie spędzony czas zaobfitował nowymi znajomościami. Uczestnicy ferii uznali, że bardzo im się podobały zajęcia i żałowali, że odbywały się tylko w pierwszym tygodniu.

 

Autor tekstu:
Kamila Banaszczyk

Autor zdjęć:
Kamila Banaszczyk
Krzysztof Duda

 

Wasze komentarze

piątek, 5.3.2021 10:58
piątek, 5.3.2021 09:29
czwartek, 4.3.2021 12:41
czwartek, 4.3.2021 09:22
czwartek, 4.3.2021 10:48
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra