komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Adolfa, Tymona

Festiwal filmowy Spektrum tylko online

sobota, 24.10.2020 13:12 , komentarze: 0 , odsłony: 1496
kategorie artykułu:

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych i mając na względzie komfort i bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, decyzją władz Miasta Świdnica i organizatorów, 6. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum zostaje przeniesiony w całości do sieci.

Tegoroczna edycja Spektrum, wyjątkowa z uwagi na panującą sytuację pandemiczną, miała przyjąć formę festiwalu hybrydowego; jest to rozwiązanie często wybierane przez polskie i zagraniczne imprezy filmowe, które oferuje możliwość uczestnictwa w wydarzeniach festiwalowych w trybie stacjonarnym, w kinie, jak i w Internecie. Wspólną decyzją władz miasta oraz organizatorów, wydarzenia i projekcje filmów z programu części stacjonarnej, które miały mieć miejsce w Świdnickim Ośrodku Kultury, nie odbędą się. 

SPEKTRUM ONLINE: krótkie metraże, spotkania z gośćmi, część filmów pełnometrażowych.

Część online festiwalu, czyli prezentacja tegorocznej selekcji krótkich metraży z konkursów „Okiem Młodych”, zostaje do dyspozycji widzów bez zmian. Filmy będzie można oglądać za pośrednictwem platformy mojeekino.pl w dniach 29 – 31 października. Sprzedaż biletów w postaci ważnych przez 48h kodów od momentu zakupu, rozpocznie się w czwartek, 29.10, od godz. 10:00. Program poszczególnych bloków konkursowych jest dostępne na stronie http://spektrumfestiwal.pl/.

Spotkania z wszystkimi gośćmi, którzy mieli odwiedzić w tym roku Świdnicę, m.in. z Rafałem Zawieruchą, Agnieszką Holland, Lechem Majewskim, Aleksandrą Hamkało, Jagodą Szelc, Magdalena Łazarkiewicz czy Markiem Lechkim, odbędą się w trybie online i będą transmitowanie na oficjalnym profilu festiwalu na platformie Facebook. Dokładny harmonogram spotkań online zostanie opublikowany w dniu planowanego rozpoczęcia festiwalu, w sobotę, 24 października, o godz. 12:00. Wtedy tez organizatorzy ogłoszą, które spośród filmów pełnometrażowych zobaczymy w wersji online.

24 października, o godz. 19:00 na festiwalowym Facebooku, odbędzie się także transmisja oficjalnego Otwarcia Festiwalu, w którym udział wezmą: Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Dyrektor Festiwalu Paweł Kosuń, Dyrektor Artystyczny Spektrum Lech Moliński, a także przedstawiciele Świdnickiego Ośrodka Kultury – Dyrektorka Anna Rudnicka oraz jej Zastępczyni Bożena Kuźma. 

Zwrot biletów będzie możliwy od poniedziałku 26 października. Posiadacze biletów proszeni są o kontakt mailowy, na adres sok@sok.com.pl lub telefoniczny, pod numerem 74 851 56 57.

Informacje na temat bieżących zmian programowych będą publikowane na oficjalnej stronie Spektrum i zamieszczanie w mediach społecznościowych festiwalu: http://spektrumfestiwal.pl/

Facebook / https://www.facebook.com/SPEKTRUMfestiwal
Instagram / https://www.instagram.com/spektrumfestiwal/

Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum jest organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławską Fundację Filmową oraz finansowany ze środków miasta Świdnica – oficjalnego mecenasa wydarzenia i współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

 

 

 

Wasze komentarze

środa, 14.4.2021 13:04
poniedziałek, 12.4.2021 13:09
poniedziałek, 29.3.2021 09:38
środa, 3.3.2021 13:43
niedziela, 8.11.2020 08:00
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D