komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 28 października 2020

Szymona, Tadeusza

Finał Festiwalu Krzyżowa-Music

piątek, 28.8.2020 11:20 , komentarze: 0 , odsłony: 345
kategorie artykułu:

Trwająca od 18 sierpnia szósta edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music powoli dobiega końca. Przed nami jednak jeszcze weekend pełen muzycznych atrakcji, których zwieńczeniem będzie uroczysty Koncert Finałowy. Rozpocznie się on o godzinie 18.00 w niedzielę 30 sierpnia na dziedzińcu w Krzyżowej.

 Koncert Finałowy będzie jednocześnie koncertem jubileuszowym, z okazji 25-lecia Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) i podobnie jak Koncert Otwarcia, będzie miał formę wydarzenia Open Air wyłącznie dla osób z zaproszeniami. Jednak wszyscy melomani będą mogli zobaczyć go w transmisji online na żywo, będą mogli również, w ramach dostępności miejsc, uczestniczyć w Krzyżowej aż w czterech innych koncertach, które odbędą się w piątek (28.08) i sobotę (29.08) o godzinie 18.00 i 21.00. Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązuje tylko wcześniejsza rezerwacja mailowa (pod adresem paulina.schmid@krzyzowa-music.eu).

Tegorocznej edycji Festiwalu Krzyżowa-Music przyświecał duch „Solidarności”, której czterdziestolecie powstania obchodzimy w tym roku. Dokonaniom i znaczeniu tego ruchu dla współczesnej zjednoczonej Europy poświęcone były między innymi dyskusje dwóch Sympozjów, które odbyły się w ramach festiwalu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że festiwal zakończy się w czterdziestą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Ale tegoroczna edycja była też dedykowana pamięci Petera Serkina, amerykańskiego pianisty, który zmarł 1 lutego 2020 r. Jak zauważył Robert Martin, profesor Bard College w Berlinie, w artykule opublikowanym w książce festiwalowej: Gdybym marzył o stworzeniu festiwalu, który byłby trwałym i inspirującym memoriałem Petera Serkina stworzyłbym Krzyżowa-Music. Tyle, że ten festiwal już istnieje.

Ważnym osiągnięciem jest to, że ideę festiwalu, jako spotkania twórczych umysłów z całego świata, udało się kontynuować pomimo pandemii. Zorganizowano w sumie 12 koncertów, w których wzięło udział ok. 40 muzyków z różnych krajów, publiczności zapewniono ponad 20 godzin obcowania z muzyką klasyczną najwyższych lotów, w tym, po raz pierwszy w historii festiwalu, także w formie transmisji online na żywo. Po Koncercie Finałowym muzycy w mniejszej grupie udadzą się na tygodniowe turnee po Polsce i Niemczech.

Więcej informacji: https://pl.krzyzowa-music.eu/.

 

Wasze komentarze

sobota, 24.10.2020 13:12
poniedziałek, 5.10.2020 07:54
czwartek, 17.9.2020 09:10
czwartek, 10.9.2020 13:49
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec