komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 27 października 2020

Iwony, Sabiny

FOTOWOLTAIKA – dlaczego montaż instalacji się opłaca?

niedziela, 20.9.2020 11:31 , odsłony: 3303
kategorie artykułu:

Drożejąca energia elektryczna, niezależność od operatora, chęć oszczędzania, czy dbałość o środowisko – powodów do zamontowania instalacji fotowoltaicznej jest wiele. Jedno jest jednak pewne, obecna technologia i dostępne na rynku rozwiązania gwarantują, że to się opłaca.

Energia elektryczna w ostatnim okresie cały czas drożeje i w najbliższych latach nie zanosi się na zmiany w tym trendzie. Instalując panele fotowoltaiczne stajemy się niezależnym dostawcą prądu, dzięki czemu nie musimy martwić się o kolejne podwyżki cen przez co najmniej 40 lat.

- Panele produkują energię elektryczną cały rok – mówi Adrian Walczewski z EcoHelio w Świdnicy. - Nawet wtedy kiedy pogoda nas nie rozpieszcza, w dni pochmurne i deszczowe. Oczywiście instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej wydajna w dni słoneczne, jednak również jesienią możemy produkować własny prąd. Roczny uzysk energii pozyskanej w ten sposób zależy od umiejscowienia paneli i stopnia nasłonecznienia. Waha się on pomiędzy 900-1000 kWh (kilowatogodzin) z 1 kWp (kilowatopik). Dla ogólnego zobrazowania: 1 KWP zainstalowany wyprodukuje ekwiwalent prądu wartości ok 600 pln rocznie. Instalacja 10 KWP wyprodukuje prądu za ok 6 000 PLN w ciągu roku, uwzględniając aktualne ceny prądu dla gospodarstw domowych. W przypadku przedsiębiorstw ta kwota zależy od indywidualnych cen prądu. Ewentualna nadwyżka wyprodukowanej energii jest magazynowa przez sieć elektroenergetyczną. Aktualne zasady rozliczeń energii stanowią, że w razie potrzeby możemy odebrać z sieci swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi  wiemy, ile oszczędzamy.

 

Inwestycje z dofinansowaniem

Dziś panele fotowoltaiczne, to już nie wymysł osób kochających technologię, ale rozwiązanie dostępne dla każdego. Dzieje się tak za sprawą coraz tańszych systemów dostępnych na rynku oraz różnego rodzaju programów wspierających. Obecnie najpopularniejszym jest rządowy program „Mój Prąd”, który skierowany jest do osób fizycznych. W jego ramach możemy otrzymać bezzwrotne dofinansowanie do paneli słonecznych w wysokości  50%  kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 5000 zł, natomiast ulga termomodernizacyjna pozwala na odliczenie od podatku wydatków poniesionych na modernizację domu jednorodzinnego. Pozyskane środki pozwalają w dużym stopniu zmniejszyć koszt budowy własnej minielektrowni słonecznej. Dofinansowanie z tego programu można wydać na zakup komponentów, jak i montaż instalacji. Oferujemy wsparcie przy przygotowaniu wniosków w imieniu klienta.

Jak to robią najlepsi ?

Aby zamontować instalację fotowoltaiczną wystarczy mieć wolną przestrzeń na dachu lub obok domu, kompleksową umowę na dostawę energii elektrycznej i przyłącze energetyczne. Montaż instalacji zależenie od stopnia skomplikowania trwa od 2 do 3 dni.  Średni całkowity czas realizacji zamówienia wykosi do 10 dni roboczych od dnia podpisania umowy.
Gwarancja producenta na moduły fotowoltaiczne wynosi w zależności od firmy od 12 do 25 lat, a na ich sprawność – uzysk energii – 25 lat. Panele mają ok. 20-25 letnią trwałość. Nie oznacza to, że po tym czasie przestają automatycznie działać. Producent przewiduje, że po tym okresie ich wydajność może spaść maksymalnie o 20 procent.

- Firma EcoHelio wykonuje systemy fotowoltaiczne dedykowane gospodarstwom domowym, rolnym oraz przedsiębiorstwom. Oferujemy wysokiej jakości panele fotowoltaiczne renomowanych producentów falowniki wysokiej klasy wraz z ich osprzętem. Mamy na swoim koncie małe, domowe instalacje o mocy 10 KW na potrzeby na przykład domku rodzinnego oraz większe instalacje dla firm, gdzie moc jest wielokrotnie większa. – dodaje Adrian Walczewski.

Kompleksowe rozwiązanie dla firm

Przy podejmowaniu decyzji o zainwestowaniu w fotowoltaikę, warto wybrać firmę, która pochodzi do tematu kompleksowo, począwszy od zaprojektowania instalacji, pozyskania finansowania przez wybranie najlepszych, możliwych komponentów, szybką realizację oraz formalne uruchomienie instalacji w ramach sieci energetycznej. - Pomagamy naszym klientom uzyskać finansowanie kredytowe na inwestycję – dodaje Adrian Walczewski  - Współpracujemy z przedstawicielami banków i wspieramy klientów  w wynegocjowaniu najlepszych warunków. Dobrą formą jest też leasing. Korzystając z tej formy finansowania możemy rozłożyć inwestycję w czasie, a zaoszczędzoną gotówkę przeznaczyć w inne obszary naszej działalności. Dzięki panelom fotowoltaicznym nie tylko zaoszczędzimy energię, ale także zarobimy na uzyskanej nadwyżce energii, dodatkowo powiększając swój kapitał. Jeśli zależy nam na obniżeniu kosztów związanych z kupnem energii elektrycznej a prowadzimy firmę to ta forma finansowania idealnie się do tego nadaje.

 

Zainteresowanym podajemy dane teleadresowe:

Świdnica ul. Mickiewicza 8
Tel. 693 929 210
www.ecohelio.pl

Zdjęcia: materiał z realizacji firmy Ecohelio

 
wczoraj, 11 godz temu
38
wczoraj, 18 godz temu
niedziela, 25.10.2020 09:22
5
sobota, 24.10.2020 14:35
39
piątek, 23.10.2020 10:33
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe