Funkcjonariusz świdnickiej komendy wybiegał V miejsce w 12. PKO Poznań Półmaraton

czwartek, 18.4.2019 13:56 1580 1

Sierż. Jakub Pasiewicz pełniący na co dzień służbę w Wydziale Prewencji Komisariatu Policji w Żarowie, a prywatnie pasjonat biegania, zajął V miejsce wśród funkcjonariuszy biorących udział 12. PKO Poznań Półmaraton. Na linii startu stanęło 118 policjantów i policjantek z całego kraju. W ramach zawodów, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie.

14 kwietnia br. w Poznaniu odbył się 12. PKO Poznań Półmaraton. W ramach tych zawodów zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Policji na tym samym dystansie, które zostały objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Z dystansem ponad 21-kilometrowym zmierzyło się 118 policjantek i policjantów. To spore wyzwanie, które wymaga miesięcy przygotowań, wysiłki i wyrzeczeń. Wśród mężczyzn V miejsce zajął sierż. Jakub Pasiewicz – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy z czasem: 1:19,53.

Komendę reprezentowali również asp. Adam Kłyszejko, st. asp Dawid Wąsowski oraz a  sierż. szt. Paweł PoliwoczakNa mecie zwycięzcom medale i puchary wręczał nadkom. Tomasz Winiarski - Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu.