Gmina Marcinowice wita nowo narodzonych mieszkańców

piątek, 30.7.2021 15:52 687

Michalinka, Antoś, Filip, Natan, Staś i Wojtuś - witajcie w Gminie Marcinowice.

Narodziny dziecka to zawsze wielkie szczęście i ogromne emocje dla całej rodziny. Jest to również  radość dla lokalnej społeczności, która w ten sposób powiększa się o nowych mieszkańców. Z tej okazji Gmina Marcinowice przygotowała dla nowo narodzonych dzieci pakiet powitalny, w skład którego wchodzą: kocyk, ręcznik, śliniak, miś przytulanka oraz list gratulacyjny skierowany do rodziców i maluszka. Pierwsze upominki dla dzieci urodzonych w tym roku wręczył Stanisław Leń - wójt Gminy Marcinowice.

- Liczymy, na to że dzięki takim małym inicjatywom oraz przez inwestycje takie jak budowa Klubu Malucha czy rozbudowa Publicznego Przedszkola przyczynimy się do rozwoju rodzin, a Gmina Marcinowice będzie chętniej wybierana jako miejsce do zamieszkania, życia i wychowania dzieci. - mówi wójt.

Od początku roku w Gminie Marcinowice na świat przyszło 29 dzieci – 13 dziewczynek i 16 chłopców.

Pakiet powitalny przysługuje każdemu dziecko urodzonemu po 1 stycznia 2021 r. Warunkiem jego otrzymania jest zameldowanie dziecka na terenie Gminy Marcinowice, a wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 74 8585226.

Nowym mieszkańcom życzymy zdrowia, spełnienia marzeń oraz realizacji najbardziej odważnych planów.