Gmina Miasto Świdnica – pierwsze pary w programie dofinansowanie do in vitro

poniedziałek, 22.3.2021 08:20 1239

Program dofinansowania do in vitro w ramach Programu Leczenia Niepłodności rozpoczął się w listopadzie w Gminie Miasto Świdnica i potrwa do 2023 roku. Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA została wybrana na realizatora programu. Obecnie pierwsze pary są już po transferze zarodków. 

Wsparcie in vitro – dla kogo?

Z dofinansowania zabiegu in vitro w Gminie Miasto Świdnica mogą skorzystać pary u których stwierdzono przyczynę niepłodności lub nieskutecznego leczenia niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających  zgłoszenie do programu. Kobieta ubiegająca się o dofinansowanie nie może przekroczyć 40 roku życia, a mężczyzna 50 lat. 

Pary, które zmagają się z niepłodnością i spełniają warunki dofinansowania mogą zgłosić się do naszej kliniki, a my pomożemy dopełnić wszelkich formalności. Program skierowany jest do mieszkańców gminy. Para zgłaszająca się do programu powinna być zameldowana na terenie Gminy Miasto Świdnica od minimum 12 miesięcy. Obecnie w programie są pary na wstępnym etapie realizacji programu oraz takie, które są już po transferze zarodków – mówi Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy, kierownik ds. komunikacji i PR, INVICTA. 

Pary mieszkające na terenie Gminy Miasto Świdnica mogą skorzystać z dofinansowania w placówce INVICTA we Wrocławiu. 

Zakres programu

Procedura obejmuje stymulację mnogiego jajeczkowania i nadzoru nad jej przebiegiem. Wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych oraz znieczulenie ogólne podczas punkcji.  

Dofinansowanie in vitro z programu obejmuje również pozaustrojowe zapłodnienie i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro, transfer zarodków do jamy macicy, oraz zamrażanie zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym. 

- Warto dodać, że INVICTA, jako jedna z niewielu klinik w Polsce, posiada własny Genetyczny Bank Komórek Jajowych. Dzięki temu czas oczekiwania na adopcję ulega skróceniu, a jakość komórek jajowych jest najwyższa. Honorowe dawczynie przechodzą rygorystyczną kwalifikację medyczną i psychologiczną oraz liczne badania, w tym infekcyjne i genetyczne. Cały proces zgodny jest z międzynarodowymi standardami organizacji zajmujących się metodami wspomaganego rozrodu i embriologią – dodaje Agnieszka Staniszewska. 

Kwalifikacja i przygotowanie do programu in vitro

Poza realizację programu w Gminie Miasto Świdnica INVICTA, realizuje programy jeszcze w 11 miejscach: Gdańsku, Warszawie, Słupsku, Szczecinie, Chojnicach, Kołobrzegu, Tarnowie Podgórnym, Wrocławiu, Nowogardzie, Gminie Słupsk oraz Gminie Kobylnica. 

- Przygotowanie do projektu dofinansowania in vitro rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Na wizytę można umówić się poprzez formularz na stronie www.klinikainvicta.pl lub telefonicznie: +48 (58) 58 58 801 – dodaje Agnieszka Staniszewska.