Gmina Żarów w Rządowym Systemie Sprzedaży Węgla

czwartek, 27.10.2022 07:25 337 0

Zakup węgla to wciąż jeden z najważniejszych spraw, jakimi żyją nasi mieszkańcy, a sytuacja prawna wciąż ulega zmianie, stąd wracamy do tego tematu. Burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą wzięli udział w spotkaniu online z Wojewodą Dolnośląskim oraz Ministrem Aktywów Państwowych na temat sprzedaży węgla.

Wszystko po to, aby zrobić wstępne rozpoznanie w temacie dystrybucji węgla i wypracować jak najlepsze rozwiązania dla naszych mieszkańców.   W tej chwili, w parlamencie są już procedowane przepisy, które będą zawierały zasady sprzedaży rządowego węgla przez gminy.

 Informujemy, że gmina Żarów również do tego programu przystępuje, by zapewnić mieszkańcom możliwość kupienia węgla po preferencyjnych cenach. Nowe przepisy wejdą w życie już niebawem. Na szczegóły muszą Państwo jeszcze poczekać. Informacje o tym, gdzie pobrać wniosek i jak kupić węgiel będziemy ogłaszać na bieżąco na naszej stronie internetowej, naszym profilu na FB oraz poprzez radnych i sołtysów.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)