komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 8 kwietnia 2020

Cezaryny, Dionizego

„Gminne Centrum Sztuk Wizualnych” w Modlęcinie

wtorek, 18.2.2020 11:21 , komentarze: 0 , odsłony: 584
kategorie artykułu:

Dobiegły końca roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa świetlicy wiejskiej we wsi Modlęcin w gminie Strzegom”. W budynku świetlicy powstało „Gminne Centrum Sztuk Wizualnych”, gdzie prowadzonych będzie szereg warsztatów artystycznych.  

Przypomnijmy, prace remontowe obejmowały: rozbiórkę wraz z nadbudową klatki schodowej i pokryciem dachowym, budowę schodów żelbetowych wraz z innymi elementami żelbetowymi, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, odgrzybienie ścian i posadzek, budowę szatni i toalety na parterze, generalny remont sali głównej i kuchni, wykonanie tynków i lamperii, położenie nowych warstw podłogowych, zagospodarowanie poddasza, cz też instalację windy towarowej. 

- Głównym celem projektu było utworzenie „Gminnego Centrum Sztuk Wizualnych” w Modlęcinie w celu zaspokojenia potrzeb kulturalnych mieszkańców oraz integracja mieszkańców tej wsi. W wyremontowanej świetlicy prowadzone będą – pierwsze się już odbyły - warsztaty artystyczne tj.: rzeźba w kamieniu, modelowanie w glinie, malowanie przy użyciu farb wodnych, praca na kole garncarskim, wykonywanie rysunku formatowego, zajęcia parateatralne, ceramika dla osób niepełnosprawnych, łączących taniec z twórczością plastyczną, tworzenie instalacji przestrzennych oraz zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży – wymienia Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. 

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ok. 1 mln zł. Wielkość przyznanego dofinansowania wyniosła blisko 0,5 mln zł. 

Na ostatniej sesji RM w Strzegomiu (29.01) radni dołożyli 310 tys. zł na wykonanie elewacji budynku świetlicy wiejskiej w Modlęcinie i  na zagospodarowanie terenu wokół niej. 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.4.2020 15:41
piątek, 3.4.2020 18:26
niedziela, 29.3.2020 13:01
piątek, 27.3.2020 11:12
czwartek, 26.3.2020 16:00
9
środa, 25.3.2020 10:24
7
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SKUP AUT
SKUP AUT
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica