komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 9 lipca 2020

Lukrecji, Weroniki

II etap remontu chodnika przy ul. Krzywoustego w Żarowie

czwartek, 18.7.2019 14:45 , komentarze: 0 , odsłony: 515
kategorie artykułu:

Rozpoczęły się prace przy remoncie chodnika na ul. Krzywoustego w Żarowie. Jest to kolejny etap tego zadania.

W minionym roku, gmina Żarów przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach zrealizowała pierwszy etap prac i wyremontowany został chodnik na odcinku, który wymagał pilnej modernizacji. W tym roku to zadanie jest kontynuowane.

Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą inwestycji oraz porozumieniem ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach przy ul. Krzywoustego w Żarowie zostanie wyremontowany chodnik o powierzchni 230 metrów kwadratowych wraz z dojściami do klatek schodowych. Inwestycja jest realizowana w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa chodników przy drogach gminnych na terenie gminy Żarów”. Jest to kolejne zadanie, które realizujemy na terenie żarowskiego osiedla wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

 Koszt remontu chodnika przy ul. Krzywoustego w Żarowie to kwota 50.922,00 złotych. Remont zostanie sfinansowany ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz środków Spółdzielni Mieszkaniowej, która na to zadanie przeznaczyła połowę poniesionych kosztów 25.461,00 złotych. W ramach zadania gmina zobowiązana została do wyłonienia wykonawcy robót zgodnie z prawem zamówień publicznych, wykonania zadania, nadzorowania wykonywanych prac oraz odbioru robót budowlanych. Remont potrwa do końca sierpnia.

Budowa chodników jest kontynuowana także na terenie wsi. Nowe chodniki w Mrowinach, Wierzbnej oraz Zastrużu zostały już oddane do użytku mieszkańców. Kilka dni temu zakończył się remont chodnika przy ul. Żarowskiej oraz Mostowej w Imbramowicach, a w następnej kolejności nowe ciągi piesze powstaną również w Pożarzysku, Bukowie, Mielęcinie oraz Łażanach. Budowa chodników w tych miejscowościach prowadzona będzie przy drogach powiatowych, w ramach podpisanego porozumienia z powiatem świdnickim. Na realizację tego zadania gmina Żarów przeznaczy 135.000,00 złotych. Zgodnie z podpisanym porozumieniem powiat świdnicki zobowiązał się do budowy chodnika w Łażanach oraz wymalowania przejścia dla pieszych i na te zadania ma przeznaczyć kwotę nie większą niż 50.000,00 złotych. Wszystkie prace przy budowie chodników nadzorują pracownicy Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

źródło: UM Żarów

 

Wasze komentarze

wczoraj, 23 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
wtorek, 7.7.2020 13:44
poniedziałek, 6.7.2020 18:16
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica