komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

II Jarmark Średniowieczny w Wierzbnej za nami!

poniedziałek, 15.7.2019 12:45 , komentarze: 0 , odsłony: 1356
kategorie artykułu:

Pokaz mody średniowiecznej, tańce dworskie, walki wojów i rycerzy, słowiańska kuchnia, gry i zabawy historyczne. Na wszystkich miłośników historii mnóstwo atrakcji czekało na II Jarmarku Średniowiecznym, który odbył się w niedzielę, 14 lipca w Wierzbnej. Oficjalnego otwarcia jarmarku dokonali Andrzej Sośnierz właściciel pałacu pocysterskiego w Wierzbnej oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

– Dziś każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i z pewnością nie będzie się nudzić. Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji zapewnionych przez organizatorów Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz OGAR crafts. Zapraszamy na podróż w czasie – mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Wielu widzów zgromadził pokaz walk średniowiecznych. Walki były zaciekłe i męczące. Nie jest łatwo operować dwukilogramowym mieczem będąc przywdzianym w tradycyjną, ciężką zbroję. Na terenie przypałacowym rozstawione zostały różnorodne stanowiska artystyczno-edukacyjne. Dla chętnych adeptów rycerskiego rzemiosła czekały ćwiczenia fechtunku i przymierzanie zbroi. Na tych, którzy nie lubią walczyć mieczami czekała kolejna atrakcja, czyli łucznictwo, do którego kolejka nie malała. W czasie trwania jarmarku dla spragnionych i głodnych przygotowano słowiańską kuchnię, w której nie zabrakło podpłomyków. Raczyć można się także było smakołykami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskiej z Wierzbnej.

Śmiałkowie, którzy uczestniczyli w historycznych grach i zabawach musieli wykazać się nie tylko siłą, ale przede wszystkim sprytem i zręcznością. A rzemieślnicy opowiadali o swoim fachu, narzędziach i materiałach.

Na zakończenie uczestnicy jarmarku mogli wysłuchać opowieści o biskupie wrocławskim Henryku z Wierzbnej.

źródło: UM Żarów

 

Wasze komentarze

środa, 8.7.2020 11:26
środa, 8.7.2020 10:17
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica