Japończyk wygrywa czterogwiazdkowy konkurs w Strzegomiu

poniedziałek, 31.8.2020 08:54 964 0

Yoshiaki Oiwa na 12-letniej klaczy Tullyoran Cruise JRA wygrał klasę CCI4*-L, najwyższy poziomem trudności konkurs rozgrywany podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials w WKKW.

Oiwa bezbłędnie przejechanym parkurem pokonał prowadzącą po dwóch próbach Nowozelandkę Jonelle Price, która zaliczyła jedną zrzutkę podczas skoków przez przeszkody. Faworyt konkursu Tim Price, obecnie numer dwa w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, nie utrzymał prowadzenia po ujeżdżeniu i nawet parkur przejechany na zero nie pozwolił na odrobienie strat po sporym spóźnieniu na crossie. Ostatecznie zawodnik zajął czwarte miejsce zaraz za swoją żoną Jonelle, która na klaczy Grappa Nera była druga, a na wałachu McClaren trzecia.

Jedyna polska para startująca w tym konkursie, Paulina Maciejewska na klaczy Jangcy L, zajęła szóste miejsce.

W trzech długich gwiazdkach najlepsza była reprezentantka Niemiec Julia Mestern na Monarts Masterpiece. Druga lokata należy do jej rodaczki Malin Hansen-Hotopp na Quidditch K. Stawkę zamyka para z Holandii: Merel Blom i Crossborder Radar Love.

Zwyciężczynią konkursu CCI2*-L została Merel Blom na klaczy Corminta vom Gwick. Pozostałe miejsca na podium zajęli zawodnicy z Niemiec: Andreas Dibowski na Calahari przed Kathariną Tietz na Chapeau Claque 49.

W niedzielę próbami terenowymi zakończyła się rywalizacja w dwu i trzygwiazdkowym konkursie w krótkim formacie. Trzy gwiazdki wygrał Dirk Schradena Casino 80, wyprzedzając Francuza Arthura Dufforta dosiadającego konia Gredington Mailthyme oraz rodaczkę Sonję Buck na klaczy Carla Bruni R. Polka Małgorzata Cybulska na Chenaro 2 zajęła szóste miejsce. W kategorii młodych jeźdźców rywalizację wygrała Niemka Greta Busacker na Coco Maurice 2. Reprezentantka Polski Julia Gillmaier na klaczy Red Sunrise 2 była trzecia.

W dwóch gwiazdkach pierwsze i trzecie miejsce zajął Niemiec Dirk Schrade na Cold Red Rum i La Duma. Drugą lokatę objęła Ingrid Klimke with Cascamara. W kategorii juniorów najlepsza była Greta Busacker na Scrabble 15.

Podium konkursu dwóch długich gwiazdek w kategorii kuców zdominowały zawodniczki z Niemiec. Najlepsza była Jule Krueger na Steendiek's Max Editon, wyprzedzając Pitę Schmid na Sietlands Catrina oraz Linn Zepke na Betty Boo 14.

W zawodach Lotto Strzegom Horse Trials w 11 konkursach rywalizowało ponad 217 koni w barwach 17 krajów świata.