komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

Jest umowa na świetlicę w Szymanowie!

piątek, 8.2.2019 10:06 , komentarze: 0 , odsłony: 343
kategorie artykułu:

W ubiegłym tygodniu wójt Jerzy Ulbin podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego umowę na budowę centrum kulturalno-rekreacyjnego w Szymanowie. Uroczysta konferencja z udziałem wicemarszałka Marcina Gwoździa odbyła się w Złotym Stoku.

Realizacja zadania nastąpi w ramach działania ,,Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zgodnie z umową, na miejscu poprzedniej świetlicy, powstanie nowy parterowy budynek, na którego wykonanie Gmina Dobromierz ogłosiła już przetarg.

Warto dodać, że zadanie związane będzie z tworzeniem infrastruktury i inwestycjami w energię odnawialną, a tym samym oszczędzanie energii poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii. Operacja wzmocni kapitał społeczny m.in. poprzez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych. Przy budowie centrum zastosowane zostaną rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska i klimatu.

Wysokość dofinansowania przyznanego na realizację operacji wynosi blisko 472 tys. zł.

Jak dodaje przewodniczący Rady Gminy Piotr Rusek i jednocześnie radny Szymanowa takiej inwestycji od lat oczekiwali mieszkańcy. Lokalna społeczność w pełni zasługuje na miejsce, gdzie będzie mogła się spotykać, by realizować wspólne pasje, czy organizować uroczystości rodzinne. O złożenie przez Gminę Dobromierz ambitnego i wysoko ocenionego wniosku zadbał wójt Jerzy Ulbin, który od początku swojego urzędowania dostrzega potrzebę tworzenia miejsc integrujących mieszkańców gminy.

 

Wasze komentarze


piątek, 19.4.2019 08:42
piątek, 19.4.2019 08:40
czwartek, 18.4.2019 14:10
czwartek, 18.4.2019 11:04
środa, 17.4.2019 10:11
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Praca na GoWork
Praca na GoWork