komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 22 stycznia 2021

Anastazego, Wincentego

Kajetan z Żarowa wygrał laptopa dla swoich dziadków

piątek, 27.11.2020 12:41 , komentarze: 0 , odsłony: 828
kategorie artykułu:

Czego w życiu nauczył mnie bliski senior, a czego ja nauczę go w internecie? To pytania, na które odpowiadali uczestnicy konkursu „e-Senior potrafi!”, którego organizatorem było Ministerstwo Cyfryzacji.

Jednym z laureatów konkursu został Kajetan Kwiecień z Żarowa, który napisał, jak pomaga swoim dziadkom „serfować” po internecie. Do konkursu wysłano wiele zgłoszeń, a nagrodzono tylko 10 uczestników. Wśród nich młodego Kajetana z Żarowa, który wygrał laptopa dla swoich dziadków.

-  Jestem niezmiernie dumny z moich wnuków i z relacji, jaką udało nam się stworzyć! Korzystają z moich doświadczeń życiowych i rad, a ja dzięki nim mimo zbliżających się 70 urodzin ciągle się rozwijam. Wspólnie odkrywamy nowinki technologiczne tego świata i młodego pokolenia. Wnuki to najlepsze antidotum na starzenie się!! Czerpię mnóstwo satysfakcji i radości z przebywania razem! Ta ciepła, pełna miłości i wsparcia, bezwarunkowa relacja wzmacnia nas na lata! – mówi dziadek Kajetana Zygmunt Kwiecień.

Nagrodzona praca Kajetana Kwiecień:

Moi dziadkowie uczą mnie o życiu od mojego urodzenia. Jesteśmy bardzo zżyci, przez kilka lat mojego dzieciństwa w każdy dłuższy weekend wyjeżdżaliśmy do nich aż do województwa świętokrzyskiego, aby razem wypoczywać na działce, jeździć na ryby, grzyby oraz spacerować po mieście. Jednak cztery lata temu dziadkowie przyjechali z Końskich do Żarowa i możemy widywać się nawet codziennie, co bardzo cieszy mnie i mojego brata. To właśnie dzięki tej przeprowadzce i ich poświęceniu dla mnie rozwinąłem pasje do łowienia ryb i zbierania grzybów. To moi dziadkowie nauczyli mnie przycinać krzewy, hodować owoce i warzywa oraz korzystać z wielu narzędzi, których większość dzieci nie potrafi używać. Odwdzięczam się im za to wprowadzając ich w nasz świat. Świat współczesnej młodzieży, czyli świat internetu. Pierwszy raz uczyłem ich korzystać z tabletu 2 lata temu, a teraz już przekonują się do dotykowych telefonów, bez klawiatury czy otwieranej klapki jako ekranu. Pokazuję im jak korzystać z aplikacji banku, jak przeglądać interesujące ich rzeczy w internecie a nawet zamawiać niektóre towary na stronach sklepów, co w obecnej sytuacji jest bardzo potrzebne. Muszę przyznać, że wyjątkowo szybko udaje im się zrozumieć moje tłumaczenia! Jestem pod wrażeniem ich otwartości na technologię. Mam im jeszcze sporo do pokazania i myślę, że mojego dziadka zaciekawi prezentacja, jak można znaleźć najnowszy materiał na temat połowu ryb, a babcia ucieszy się, gdy razem poszukamy dla niej porządnej maszyny do szycia. Wy również próbujcie przekonać swoich dziadków do korzystania z Internetu, aby nie narażali się na kontakt z wirusem oraz aby dbać o ich bezpieczeństwo w dobie pandemii. Trzymam za Was kciuki!

 

Wasze komentarze

czwartek, 21.1.2021 13:37
czwartek, 21.1.2021 11:04
wtorek, 19.1.2021 08:48
poniedziałek, 18.1.2021 13:49
poniedziałek, 18.1.2021 11:41
1
niedziela, 17.1.2021 10:58
piątek, 15.1.2021 08:53
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele