Keramzyt izolacyjny LECA - sprawdź, jak możesz go wykorzystać!

wtorek, 6.7.2021 11:58 436

Innowacyjne kruszywo o wysokiej uniwersalności, lekki i maksymalnie wytrzymały – keramzyt LECA powstaje w wyniku wypalania wysokoilastej gliny pęczniejącej w temperaturze przekraczającej 1000 stopni Celsjusza. Dedykowany konkretnym pracom budowlanym, jest dostępny w różnych wariantach. Chcesz zgłębić temat, poznać zalety kruszywa i sprawdzić, czy możesz wykorzystać je w swoim projekcie? Poznaj bliżej keramzyt izolacyjny LECA!

Specyfikacja keramzytu izolacyjnego LECA

Decydując się na keramzyt LECA, przeznaczony do izolacji możesz mieć pewność – produkt powstał w zgodzie z obowiązującymi normami – EN-14063-1 oraz EN-13055-1 i otrzymał atest PZH. Ponadto keramzyt wykazuje dobrą izolacyjność termiczną, jest niepalny, mrozoodporny i nienasiąkliwy. Dodatkowo wykazuje całkowitą odporność na grzyby, pleśń i szkodliwe działanie mikroorganizmów.

Zastosowanie keramzytu LECA w izolacji

Ze względu na swoje właściwości, keramzyt LECA jest wykorzystywany do izolacji podłóg i stropów, wypełniania nierówności, a także – ocieplania fundamentów i dachów. Poniżej sprawdzisz, jak prawidłowo stosować keramzyt izolacyjny i na jakich etapach realizacji projektu okaże się niezbędny.

Wykorzystanie keramzytu w stropach żelbetowych

Keramzyt izolacyjny LECA L może być stosowany jako lekkie wypełnienie stropów żelbetowych, pomiędzy żebrami, a belkami konstrukcyjnymi. Decydując się na takie wykorzystanie kruszywa, należy mieć na uwadze, że grubość wypełnienia powinna być większa niż 8 centymetrów. Jak prawidłowo zastosować keramzyt na stropach żelbetowych?

Najlepiej – bezpośrednio na paroizolacji z folii. Kruszywo należy zagęścić ręcznymi zagęszczarkami, a następnie – przykryć warstwą tłumiącej wełny mineralnej.  

Keramzyt na stropodachach – jak go stosować?

Prawidłowe zastosowanie keramzytu izolacyjnego LECA L na stropodachach będzie wiązało się z wykonaniem otworów wentylacyjnych, a następnie – umieszczeniu kruszywa na paroizolacji (na stopie nad ostatnią kondygnacją). Zagęszczając keramzyt, jednocześnie należy kształtować spady dachu. Kolejne warstwy będą stanowiły papier woskowany albo folia, jastrych i metalowe siatki. Pokrycie dachu należy wykonać papą.

Zastosowanie keramzytu izolacyjnego LECA L na stropodachu zapewni Ci wyłącznie korzyści. Nienasiąkliwy materiał nie będzie przemakał przy ewentualnym przeciekaniu dachu. Jednocześnie będziesz mógł cieszyć się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi.