Kilkadziesiąt wniosków wpłynęło do Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego
Zakończono zbieranie wniosków do 5.edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy złożyli 75 propozycji projektów zadań inwestycyjnych. Będą one teraz sprawdzane przez Zespół Weryfikacyjny, zgodnie z zasadami legalności, gospodarności i celowości. Ogłoszenie listy propozycji projektów inwestycyjnych, które zostaną poddane konsultacjom społecznym nastąpi do 11 czerwca br.
- Z roku na rok wniosków jest coraz więcej. Widać, że świdniczanie zdają sobie sprawę, że budżet partycypacyjny to doskonałe narzędzie do wprowadzania realnych zmian w najbliższym otoczeniu – mówi Krystian Werecki, Pełnomocnik Prezydenta ds. Aktywności Obywatelskiej.
Wśród propozycji zadań do realizacji znalazły się m.in.: budowa ścianki wspinaczkowej w plenerze, miejskie szachy, Świdnicki Festiwal Rękodzieła. Najwięcej jest wniosków dotyczących budowy placów zabaw i zewnętrznych siłowni oraz remontów chodników.
Pula pieniędzy na realizację projektów dzielnicowych przedstawia się następująco:
- Centrum 288 000,00 zł
- Śródmieście 256 000,00 zł
- Osiedle Młodych Południe 160 000,00 zł
- Osiedle Młodych Północ 224 000,00 zł
- Osiedle Zawiszów 144 000,00 zł
- Osiedle Zarzecze 208 000,00 zł
- Dzielnica Kolonia 32 000,00 zł
- Dzielnica Południowa 96 000,00 zł
- Dzielnica Zachodnia 192 000,00 zł
Dla dzielnicy, w której odnotowana zostanie największa frekwencję przewidziano dodatkowy bonus pieniężny w wysokości 30 tys. zł.
Projekty zadań inwestycyjnych w ramach budżetu obywatelskiego sprawdzane będą teraz przez Zespół Weryfikacyjny, zgodnie z zasadami legalności, gospodarności i celowości. Będzie on pracował do końca maja. Ogłoszenie listy propozycji projektów inwestycyjnych, które zostaną poddane konsultacjom społecznym w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego planowane jest do 11 czerwca br.
Głosowanie rozpocznie się 18 czerwca i potrwa dwa tygodnie, czyli do 30 czerwca. Odbywać się będzie ono tak jak w zeszłym roku, czyli poprzez oddanie głosu osobiście w wyznaczonych lokalach, a także w formie elektronicznej oraz korespondencyjnie. Prawo do udziału w głosowaniu mają mieszkańcy Świdnicy, zameldowani na pobyt stały lub czasowy powyżej 3 miesięcy, którzy do dnia zakończenia głosowania ukończyli 16 rok życia.
Przypomnijmy, że do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowano w mieście kilkadziesiąt zadań, a wśród nich znalazły się m.in.: rewitalizacja skwerów przy pl. Michała Drzymały oraz przy skrzyżowaniu ulic Wałowej i Komunardów, budowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2, Centrum Edukacji Czytelniczej Zarzecze czy też remonty chodników przy ulicach Tadeusza Kościuszki, Księcia Henryka Pobożnego i Księcia Henryka Brodatego.
Przeczytaj komentarze (2)
Komentarze (2)