komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Kilku kierowców musiało przesiąść się na fotel pasażera

czwartek, 19.11.2020 11:01 , komentarze: 1 , odsłony: 783
kategorie artykułu:

109 km/h, 106 km/h, 105 km/h, 101 km/h, 101 km/h i znów 101 km/h to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h poruszało się sześciu kierujących zatrzymanych w ciągu ostatnich pięciu dni przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Wszyscy ci kierowcy stracili "prawko" na najbliższe trzy miesiące. 

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują. Opowiadają policjantom o nagłych zdarzeniach losowych, o członkach rodziny w szpitalach,  tłumaczą, że spieszą się po dzieci…

- Niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące. Pomimo dość dużej dolegliwości jaką jest niemożność prowadzenia pojazdów przez kolejne 3 miesiące, znajdują się niestety kierujący, którzy lekceważą przepisy - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Wystarczyło pięć dni, aby 6 kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący zatrzymany 15 listopada  w związku z przekroczeniem o 59 km/h dozwolonej prędkości. 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, został zatrzymany na terenie gminy Strzegom w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki BMW na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 109 km/h, czyli jechał aż o 59 km/h za szybko.

Mundurowi wszystkim sześciu zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Oprócz tego ukarali ich 10 punktami karnymi i mandatami.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
1
czwartek, 19.11.2020 12:23
2
sobota, 14.11.2020 10:41
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D