Kolejne sukcesy Martyny Janaszek! Młoda żarowianka mistrzynią Polski w wyciskaniu leżąc

czwartek, 18.4.2024 14:33 823 0

Martyna Janaszek, mieszkanka gminy Żarów zajęła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc, które odbyły się w minioną niedzielę, 14 kwietnia w Kielcach.

Martyna wystartowała w kategorii juniorek do lat 20, do 57 kg i zajęła I miejsce, zostając tegoroczną mistrzynią Polski. Reprezentantka gminy Żarów po raz pierwszy startowała także w kat. seniorek (powyżej 23 lat) zdobywając 4. miejsce. Gratulacje!

- Gratulujemy Martynie zdobycia tytułu Mistrzyni Polski. To kolejny wielki sukces i wielki wyczyn. Jesteśmy mega dumni i dziękujemy za wspaniałą promocję naszej gminy. Życzymy kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejny starty w zawodach - podkreśla Urząd Miejski w Żarowie.

To nie pierwsze wielkie sukcesy 19-letniej Martyny. W maju 2023 roku uzyskała tytuł mistrzyni świata w wyciskaniu leżąc i wyciskaniu leżąc klasycznym, które odbywały się w Sun City w Republice Południowej Afryki. Zdobyła również tytuł Mistrzyni Polski Juniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym. W lipcu 2023 roku została wyróżniona przez gminę Żarów za sportowe osiągnięcia. W sierpniu zdobyła dwa srebrne medale indywidualne w kategorii sub junior oraz złoty i srebrny medal drużynowy na Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Leżąc i Leżąc Klasycznie w Mérignac we Francji.

opr. doba.pl na podstawie informacji UM Żarów oraz FB Martyny Janaszek, foto: UM Żarów, Martyna Janaszek/FB