Kolejne sukcesy świdnickich karateków

wtorek, 19.3.2019 10:57 1400 1

W niedzielę, 17 marca w Wołowie odbyły się XXXIX Mistrzostwa Dolnego Śląska oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

W zawodach wzięło udział 172 zawodników z 23 klubów z południowej Polski. Świdnicki Klub Kyokushinkai Karate na zawodach reprezentowali: Katarzyna Stryczek (kat. kata seniorek oraz kumite seniorek -65kg), Wiktoria Woźniak (kat. kata juniorek młodszych oraz kumite semi kontakt juniorek młodszych -55kg), Anastazja Matysiak (kat. kata młodziczek ) oraz Oskar Polański (kat. kata młodzików). Pomimo dobrego występu Oskarowi Polańskiemu nie udało się zająć miejsca na podium, zajął V miejsce w swojej bardzo licznej kategorii. Zarówno Anastazja Matysiak oraz Wiktora Woźniak zanotowały wspaniałe występy kata zajmując każda I miejsce w swoich kategoriach. Dodatkowo Wiktoria Woźniak po stoczeniu dwóch emocjonujących walk zajęła II miejsce w kategorii kumite, przegrywając w finale z przeciwniczką z Leszna. Katarzyna Stryczek  zdobyła srebrny medal w kategorii kumite, nieznacznie ulegając w finale przeciwniczce z Wrocławia oraz IV miejsce w konkurencji kata. W ogólnym podsumowaniu świdnicki klub zajął V miejsce w klasyfikacji drużynowej.