komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 25 lutego 2020

Wiktora, Cezarego

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące

poniedziałek, 3.2.2020 17:50 , komentarze: 0 , odsłony: 1210
kategorie artykułu:

109 km/h i 109 km/h, 104 km/h i 93 km/h to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h i 40 km/h, poruszali się kierowcy zatrzymani w ciągu ostatniego weekendu przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy.

Wszyscy czterej musieli na najbliższe 3 miesiące „rozstać się” ze swoimi uprawnieniami do kierowania. Świdniccy Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują. Opowiadają policjantom o nagłych zdarzeniach losowych, o członkach rodziny w szpitalach,  tłumaczą, że śpieszą się po dzieci, niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące.

Pomimo dość dużej dolegliwości jaką jest niemożność prowadzenia pojazdów przez kolejne 3 miesiące, znajdują się niestety kierujący, którzy lekceważą przepisy.  109, 109, 104 i 93 km/h to prędkości z jakimi, po drogach miasta Świdnica i gminy  Dobromierz z ograniczeniami do 50 km/h i do 40 km/h, pędzili kierowcy Mazdy, Citroen, Audi i VW zatrzymani przez policjantów ze świdnickiej „drogówki”. 

Kierujący zostali ukarani mandatami, otrzymali także po 10 punktów karnych, a ponadto będą musieli przesiąść się na najbliższe 3 miesiące na fotel pasażera, bowiem za zbyt szybką jazdę „pożegnali się” z uprawnieniami do kierowania na najbliższe 3 miesiące. 

Źródło: KPP Świdnica 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 17.2.2020 08:47
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Pośrednictwo EUCO
Eldomik serwis AGD