komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 20 kwietnia 2021

Czeslawa, Agnieszki

Kolejny krok w kierunku południowej obwodnicy Świdnicy

wtorek, 30.3.2021 10:21 , komentarze: 1 , odsłony: 1942
kategorie artykułu:

W 2019 roku Rada Ministrów zmieniła rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych dodając nowy odcinek trasy S5, która do 2030 r. ma połączyć Wrocław, Sobótkę, Świdnicę i węzeł S3 w Bolkowie. Realizacja drogi ekspresowej S5 (na północ od miasta) spowoduje, że droga krajowa nr 35 w obecnym przebiegu w rejonie Świdnicy stanie się drogą wojewódzką, a budowa południowej obwodnicy Świdnicy realizowana będzie w parametrach właściwych dla dróg wojewódzkich i przy udziale środków jednostek samorządu terytorialnego (JST).

Podczas poniedziałkowej wideokonferencji zorganizowanej przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei (DSDiK) z przedstawicielami powiatu świdnickiego, miasta Świdnica, gminy Świdnica oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad omówione zostały zagadnienia przedprojektowe związane z planowaną budową południowej obwodnicy Świdnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382. Przedstawiciele DSDiK potwierdzili potrzebę wykonania obwodnicy na odcinku pomiędzy rondem w Słotwinie a Boleścinem. Samorządowcy zgodnie wskazali na potrzebę kompleksowego rozwiązania układu komunikacyjnego w rejonie miasta Świdnicy, również z uwzględnieniem odcinka prowadzącego od drogi wojewódzkiej nr 382 na wysokości Boleścina do drogi krajowej nr 35 na wschód od Pszenna, tj. w przebiegu zgodnym z korytarzem wyznaczonym zarówno w studium, jak i w planach zagospodarowania przestrzennego gminy miejskiej i wiejskiej Świdnica.

Jednocześnie obecni na spotkaniu przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowali, iż niezależnie od prac projektowych przy budowie obwodnicy, prowadzone będą prace nad projektem ronda w rejonie Komorowa, które w istotny sposób ma poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 35 i drogi powiatowej nr 2911 D.

 

Wasze komentarze

środa, 24.3.2021 09:30
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D