komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 26 lutego 2021

Miroslawa, Aleksandra

Kolejny pijany kierowca zatrzymany

czwartek, 18.2.2021 08:24 , komentarze: 0 , odsłony: 644
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, świdnickiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 46-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stąd każde podejrzane zachowanie kierowców, czy rowerzystów jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Tak też było i w tym przypadku. 

16 lutego tuż po godz. 16.00  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę na terenie gminy Dobromierz zatrzymali pojazd marki Peugeot. Styl jazdy kierującego mógł wskazywać, że kieruje pod wpływem alkoholu. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie karnie

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
czwartek, 25.2.2021 12:19
5
czwartek, 25.2.2021 09:41
środa, 24.2.2021 15:17
6
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz